U kvalifikacijskim utakmicama ovog utorka najveći favoriti Nizozemci i Španjolci stigli su do trijumfa, dok su se Srbi i Slovenci morali zadovoljiti remijem...

Nogometaši Nizozemske su prošlog tjedna na gostovanju prezentirali sjajan nogomet i pritom pobijedili Mađarsku sa čak 4-0. Isti su suparnici igrali u utorak novu kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na Euro 2012. godine u sklopu skupine E.

U Amsterdamu je Nizozemska zabila čak pogodak više, ali su unatoč tome drhtali za tri boda. Na kraju su pobijedili 5-3 i tako upisali šestu pobjedu u isto toliko nastupa. U prvom je dijelu postignut samo jedan pogodak (Van Persie) nakon čega je u nastavku došlo do pravog vatrometa golova. Mađarska je povela 2-1, pa je Nizozemska okrenula na 3-2. Mađarska je imala u jednom trenutku i 3-3, ali je na kraju sve završilo očekivano - uspjehom Nizozemaca. Igrač utakmice je bio Dirk Kuyt s dva pogotka.

Turska je pobijedila Austriju na svom terenu 2-0 i tako preskočila današnjeg suparnika na ljestvici, dok Srbija niti drugi put u ovim kvalifikacijama nije uspjela pobijediti Estoniju.

U Beogradu je Estonija pobijedila 3-1, a na svom su tlu izvukli bod (1-1). Dugo je vremena Srbija vodila golom Pantelića, ali je u 84. izjednačio Vasiljev i donio Estoncima važan bod.

U sklopu skupine I Španjolska je u Kaunasu pobijedila domaćina Litvu s 3-1 i tako upisala petu pobjedu u pet utakmica. Treba reći da su domaćini mnogo pomogli Španjolcima, budući da je Xaviju kod prvog pogotka na ogledu mnogo pomogao jedan od obrambenih domaćih igrača, od kojeg se odbila lopta u mrežu. Isto tako, kod 1-1 je Kijanskas u 70. minuti svladao svog vratara, a pobjedu je gostima potvrdio Mata za 3-1.

Najljepši trenutak utakmice je bio pogodak Stankevičiusa za Litvu. U 57. minuti je odapeo s 30-ak metara, a niska bomba je bila neuhvatljiva za Casillasa.

Sjeverna Irska i Slovenija su u skupini C odigrali bez pogodaka, dok je Belgija u skupini A pobijedila Azerbajdžan na svom terenu s lakih 4-1.

Kvalifikacije za Euro 2012:

skupina A

Turska - Austrija 2-0 (Turan 28, Gönul 77)

skupina C

Estonija - Srbija 1-1 (Vasiljev 84 / Pantelić 38)

skupina D

Rumunjska - Luksemburg 3-1 (Mutu 24, 68, Zicu 78 / Gerson 22)

skupina E

Švedska - Moldavija 2-1 (Lustig 30, Larsson 81 / Frunza 90)

Nizozemska - Mađarska 5-3 (Van Persie 13, Sneijder 71, Van Nistlerooy 73, Kuyt 78, 81 / Rudolf 46, Gera 50, 75)