Ostali sportovi

'Pikado Ronaldo' svjetski i europski prvak!

Boris Krčmar je na briljantan način okončao nastup na Prvom svjetskom i 14. europskom prvenstvu u elektroničkom pikadu koje je u subotu završeno u Zadru. Krčmar je uz povijesni naslov prvog svjetskog prvaka dodao i naslov najboljeg europskog igrača ponudivši dosad neviđenu dominaciju jednog igrača na ovako velikim natjecanjima, od osam mogućih osvojio je čak pet službenih turnira.

Na turniru na kojemu su sudjelovala čak 384 igrača iz cijele Europe 30-godišnji Zagrepčanin je morao pobijediti desetoricu vrhunskih pikadista među kojima i Čeha Ondreja Plšeka, europskog prvaka od prije dvije godine, našeg Tončija Restovića ili odličnog Mađara Zsolta Meliseka koji je dva dana ranije odigrao savršenu partiju završivši igru 501 DO sa 9 strelica.

Jedini poraz Krčmar je doživio od Poljaka Krzysztofa Wojciechowskoga, ali se kroz repesaž uspio vratiti u finale gdje je Poljaka "pomeo" rezultatom 3:0, 3:1.

Krčmar je tako ostvario 'hat-trick' osvojivši sve tri discipline koje su se igrale na EP-u. Prvo je uzeo zlato s reprezentacijom, nakon toga je s Vladom Deščakom slavio u parovima i na kraju u pojedinačnoj konkurenciji. Najvredniji je naravno naslov svjetskog prvaka, a uz to je osvojio i posljednji EDU Ranking te tako potvrdio naslov ukupnog pobjednika europske masters serije.

Od ostalih naših igrača treba istaknuti peto mjesto Tončija Restovića i deveto Igora Šestana.

U ženskoj konkurenciji naslov europske prvakinje je ponijela Njemica Angelika Galatovic, dok je od naših djevojaka najbolji plasman ostvarila Vlatka Lešić koja je osvojila sedmo mjesto, dok je Maja Ćužić bila 13.

Ukupni su naši u Zadru osvojili sedam medalja u službenim disciplinama, odnosno šest kada su u pitanju discipline SP-a i EP-a. Krčmar je svjetski i europski prvak pojedinačno, muška reprezentacija prvak Europe, ženska je osvojila broncu, Krčmar i Deščak su europski prvaci u parovima dok je Vladimir Lešić osvojio srebro na SP-u u disciplini Cricket. Uz to treba dodati Krčmarov trijumf na EDU Rankingu.