Ostali sportovi

Zagrebaši startali pobjedom u Ligi prvaka

Rukometaši CO Zagreba pobijedili su u norveškom Bergenu momčad Fyllingena s 29-22 (15-9) u dvoboju 1. kola u C skupini Lige prvaka...

Vrlo sigurno su hrvatski prvaci otvorili novu sezonu u Ligi prvaka. Nakon izjednačenog početka utakmice i rezultata 6-6, Zagreb se odlijepio serijom 8-1 i stigao do vodstva 14-7 u 27. minuti.

Na poluvremenu je bilo 15-9, a jedino lošije razdoblje su Zagrepčani imali u početnim minutama drugog poluvremena. Norvežani su priprijetili i smanjili na samo dva gola razlike (15-17), no, Zagrebovi igrači su tada ponovno ubacili u više brzinu, pojačali obranu i vrlo brzo se opet odlijepili na prednost od šest golova razlike (17-23), te su sigurno kontrolirali rezultat do kraja utakmice.

>> CO Zagreb kreće u nove europske pohode

Odličan na vratima Zagreba bio je Gorazd Škof s 24 obrane. Najefikasniji u hrvatskom prvaku bili su Kiro Lazarov s 10, te Norvežanin Frank Loke i Tonči Valčić sa po 5 golova.
CO Zagreb će sljedeću utakmicu odigrati u srijedu, 7. listopada, kada će ugostiti švedski Alingsas.