Automoto
Automoto

MotoGP: Stoner ponovo u šampionskoj formi

Australski motociklist Casey Stoner i četvrtu je uzastopnu godinu slavio na svojoj domaćoj utrci Svjetskog prvenstva u MotoGP klasi, Velikoj nagradi Australije na stazi na Phillip Islandu...

Startao je Stoner s pole-positiona u 16. ovosezonsku utrku i već nakon nekoliko krugova svoju prednost nad drugoplasiranim Jorgeom Lorenzom povećao na više od tri sekunde. Njegova pobjeda, treća ove sezone, zapravo nije dolazila u pitanje niti u jednom trenutku.

Stoga se bitka za pozicije odvijala iza njegovih leđa, točnije za treće mjesto i to između Valentina Rossija i Nickyja Haydena. Na kraju je novopečeni svjetski prvak Lorenzo osvojio drugo mjesto s više od osam sekundi zaostatka za pobjednikom (8.598), dok je treće mjesto na postolju zauzeo Valentino Rossi, koji je u utrku krenuo s osmog mjesta.

Dvije su utrke ostale do kraja sezone, VN Portugala i VN Valencije. Utrka u Portugalu na rasporedu je 31. listopada u Estorilu.