Nanijeli su nogometaši Barcelone prvi ovosezonski poraz danskom Kopenhagenu u trećem kolu skupine D natjecanja u Ligi prvaka. Bilo je 2-0 za domaći sastav na Camp Nou...

Messi je presudio žilavim Dancima pogocima u 19. i drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena. Posebno je lijep bio njegov prvi pogodak, kojeg je zabio topovskim udarcem u rašlje sa 17 metara udaljenosti.

Messi je u tri utakmice Lige prvaka već skupio četiri pogotka. Ove je sezone u deset natjecateljskih utakmica (pet u Primeri, tri u Ligi prvaka i dvije u Španjolskom superkupu) zabio jednako toliko golova.

Iako je Barcelona izgledala motivirano, neugodni su Danci pokazali da njihove uvodne pobjede nad Panathinaikosom i kazanskim Rubinom nisu bile slučajne. U drugom su dijelu pogodili gredu (N'Doye, 67. minuta) te iz daljine lobom (Kvist, 85.) opasno priprijetili ipak budnome Victoru Valdesu.

>> VIDEO: Raul postao najbolji strijelac u povijesti Lige prvaka!

>> VIDEO: Majstorija Nanija slomila Bursaspor, novi podvig Rangersa

Nakon toga, pretkraj utakmice vratnicu je za domaće vratnicu uzdrmao Daniel Alves. Ranije je okvir gola pogodio i David Villa.

Remi su u Ateni ostvarili Panathinaikos i Rubin. Za grčke je prvake to uvodni bod u natjecanju. Njihov najopasniji napadač, francuski centarfor Djibril Cisse, u 76. je minuti zatresao mrežu glavom nakon prekida. Sudac je poništio gol zbog navodnog zaleđa, iako se činilo da je Francuz u ispravnom položaju.