Portugalska Braga očigledno nije bila samo iznenađenje prošle sezone u portugalskom prvenstvu, već su na startu nove šokirali Sevillu koja je bila veliki favorit za ulazak u Ligu prvaka...

Prvu utakmicu 4. pretkola Lige prvaka je Braga dobila s 1-0, a posve su odškrinuli vrata ulaska u elitno natjecanje nakon sat vremena igre na Sanchez Pizjuanu. Golovima Matheusa i Lime su vodili 2-0. Tada su Sevilli bila potrebna čak četiri pogotka, a gledatelji su do kraja vidjeli čak - pet! No, još su dva završila u domaćoj mreži za pobjedu Brage 4-3.

Igrač utakmice bio je Lima sa čak tri pogotka.

Basel je lako, s dvije pobjede, izbacio moldavski Sheriff, klub koji je kolo ranije bio koban za zagrebački Dinamo. U Baselu je bilo 1-0, u Tiraspolu 3-0.

Do 74. minute je trajala neizvjesnost, no prvo je Streller zabio za 1-0, a samo tri minute kasnije je domaćin ostao s igračem manje. Uslijedio je pravi potop, odnosno, dva pogotka Alexandrea Freija.

Red Bull Salzburg je dugo bio u igri da nadoknadi domaći poraz protiv izraelskog Hapoela 3-2. Sretno su došli u vodstvo u 42. minuti kada je Douglas nespretno zabio autogol. No, u nastavku je daleko bolji dojam ostavio domaćin. Propuštali su šanse, pogađali okvire vratiju, a da ne bude šokantne završnice potrudio se Zahavi koji je u 90. postavio konačnih 1-1.

Ostale uzvratne utakmice 4. pretkola Lige prvaka se igraju u srijedu.

Liga prvaka, 4. pretkolo, uzvratne utakmice:

Sevilla - Braga 3-4, prva utakmica 0-1 (Luis Fabiano 60, Navas 84, Kanoute 90 / Matheus 30, Lima 58, 85, 90)

Hapoel Tel Aviv - Red Bull Salzburg 1-1, 3-2 (Zahavi 90 / Douglas 42-ag)

Sheriff - Basel 0-3, 0-1 (Streller 74, Frei 80, 87)