Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije i ukrajinskog Šahtara Darijo Srna na sjajan je način otvorio novu sezonu Lige prvaka. Donio je pobjedu svome klubu protiv Partizana u 1. kolu skupine F...

Šahtar je na svojoj Donbass Areni dominirao od samog početka. Redali su se napadi na vrata Vladimira Stojkovića, koji je bio najbolji igrač beogradskog kluba.

No, u 71. minuti nije imao rješenja za odlično izveden slobodni udarac hrvatskog veznjaka. Srna je s dvadesetak metara vješto prebacio živi zid, a lopta se još stigla odbiti od tla i svladati nemoćnog vratara Partizana.

Srnina se majstorija, njegov prvi pogodak u utakmicama Lige prvaka, pokazala sasvim dovoljna za pobjedu Ukrajinaca iako je Partizan nakon primljenog gola zaigrao znatno bolje, pa se i Šahtarov golman Andrij Pjatov imao prilike istaknuti u nekoliko navrata.

>> Ibrahimović s dva gola srušio Auxerre, Real bolji od Ajaxa

Srna je na travnjaku proveo svih 90 minuta, zaradivši u 67. minuti i žuti karton, dok Eduardu da Silvi trener Mircea Lucescu nije pružio priliku.

U drugom dvoboju skupine Arsenal je na svome Emiratesu deklasirao portugalsku Bragu sa 6-0. Cesc Fabregas je otvorio golijadu u devetoj minuti pogotkom s bijele točke nakon što je Felipe srušio Marouanea Chamakha. Nastavak je ponudio rapsodiju momčadi Arsenea Wengera, a prednjačio je raspoloženi Fabregas koji je imao svoje prste u gotovo svim pogocima “topnika”, a sam je zabio i u 53. minuti za 4-0.

Prije toga je asistirao Andreju Aršavinu za 2-0 i započeo akciju u čijem je nastavku Jack Wilshere petom gurnuo loptu Chamakhu za 3-0.

Drugo je poluvrijeme donijelo i sjajnog Aršavina koji se istaknuo asistencijama Fabregasu i Carlosu Veli, a u završnici je španjolski reprezentativac pokazao i nesebičnost jer je, umjesto da zabije hat-trick, dodao loptu Veli za njegov drugi pogodak.