Iako je Alex Ferguson u uzvratni dvoboj polufinala Lige prvaka na teren Old Trafforda izveo sastav bez velikog broja prvotimaca, Manchester United je deklasirao Schalke s 4-1...

Izborili su tako "crveni vragovi" nakon prošlotjednih 2-0 u Gelsenkirchenu novu pobjedu protiv Schalkea i osigurali finalni okršaj protiv Barcelone, 28. svibnja na londonskom Wembleyju.

U odnosu na prvu utakmicu u Njemačkoj menadžer Uniteda je napravio čak devet izmjena u udarnoj postavi u kojoj u srijedu nije bilo Vidića, Ferdinanda, Evre, Fabija, Giggsa, Carricka, Parka, Rooneyja i Hernandeza, a većina njih nije bila čak ni na klupi. Iako se takav potez možda činio riskantnim bez obzira na prednost iz prvog ogleda, nikakve opasnosti nije bilo za domaće. Nogometaši koji su dobili priliku odradili su posao na visokoj razini pred očima Barcelonina trenera Pepa Guardiole.

United je poveo u 26. minuti nakon što je Darron Gibson sjajno dubinski proigrao Antonija Valenciju koji je izbio pred Manuela Neuera i lakoćom ga matirao. Samo pet minuta kasnije Valencia je vratio asistenciju Gibsonu koji je pucao s desetak metara, a Neuer, o kojem je nakon prvog dvoboja ispričano toliko hvalospjeva, nespretno reagirao i odbio u vratnicu loptu koja je potom završila u mreži.

Schalke je prije poluvremena ipak uspio smanjiti zaostatak. Chris Smalling je u 35. minuti izgubio loptu pred svojim golom, a Atsuto Uchida iskoristio poklon i ubacio za Josea Jurada koji je s 15 metara svladao Edwina van der Sara.

U nastavku je s dva pogotka Manchester United do uvjerljive pobjede odveo Anderson. Brazilac je najprije pogodio u 72. minuti nakon dodavanja Nanija s desne strane, a četiri minute kasnije je zaključio akciju Valencije i Dimitra Berbatova.

Tijek utakmice:

90' Mogao se na kraju utakmice proslaviti i Michael Owen. Lijepo je pucao s ruba šesnaesterca, ali je još čljepšom paradom to obranio Neuer. Nakon kornera pucao je i Evra, ali pored gola

87' Nevjerojatno je koliko se trudi Raul u završetku utakmice. Kao da Schalkeu treba samo jedan pogodak za prolazak

81' Poništen je pogodak za Schalke. Pucao je Edu s ruba šesnaesterca, loptu odbio Van der Saar, a onda je opucao Huntelaar koji je ipak bio u zaleđu

77' GOOOOOOOOL!!!! Anderson je potopio Schalke! Berbatov je dobio sjajnu loptu u prostor od Valencie. Iako je Bugar mogao i sam pucati odlučio se na dodavanje Andersonu koji nije imao težak zadatak pogoditi praznu mrežu. Berbatov je nakon ovog pogotka dobio standing ovation prilikom zamjene za Owena

72' GOOOOOOOOL!!!! Nani je sjajno probio desnu stranu, ubacio u sredinu, a u prvi trenutak je izgledalo kako je obrana Schalkea zaustavila taj napad. Ipak, Anderson se pridigao s poda i s 10-ak metara savladao Neuera koji je možda i ovaj put mogao bolje reagirati

71' Poništen pogodak za ManUtd! O'Shea je ubacio u mrežu jednu odbijenu loptu, ali je bio u zaleđu

70' Za Schalke je ušao i Huntelaar koji je bio ozlijeđen 10 tjedana. Sada su Nijemci s tri napadača

64' Gibson i dalje pokazuje kako za njega ima mjesta i kada je ManUtd u punom sastavu. Nije spektakularan, ali je u svakom trenutku na pravoj poziciji

63' Nakon dugo vremena pokušao je nešto i Schalke. Povukao je Jurado koji je tražio i našao Farfana, a ovaj ipak nešto lošije puca

59' Utakmica se poprilično smirila, ali navijači nisu. Tribine Old Trafforda odjekuju pjesmom, a veliki pozdrav je dobio i rafael kada je izlazio iz igre. Zamijenio ga je Evra. Anderson je zapucao kako bi Neuera održao vrućim

55' Oldičan udarac Andersona s ruba kaznenog udarca iskosa. Loptu mu je vratio Berbatov, a Neuer se ovaj put iskazao i vršcima prstiju loptu skrenuo u korner

54' Nakon prvotnih napada Schalkea, sada se i ManUtd probudio. Nekoliko puta su probijene strane, ali konkretnijih udaraca ipak nije bilo. Sve su spriječili stoperi Schalkea koji su lopte izbijali u korner

50' Napokon smo vidjeli i Raula. Krenuo je Schalke s pritiskom, a upravo je Španjolac sve inicirao. Na njegovo dodavanje opalio je Farfan, ali samo do kornera nakon kojega je lijeu priliku imao i Metzelder

48' Počelo je i drugo poluvrijeme. U redovima Schalkea ušao je Edu umjesto Baumjohanna

45' Završilo je prvo poluvrijeme. U posljednjih pet minuta nije bilo većih prilika, a generalna je ocjena kako smo ipak gledali prihvatljiv nogomet u prvih 45 minuta ove utakmice. Na početku je bilo dosta nervozno, ali nakon prvog pogotka igra je postala sve zanimljivija.

38' Imao je Schalke lijepu priliku da izjednači rezultat, ali Farfan je slobodni udarac s 20-ak metara izveo samo do živog zida

36' Mogao je Valencia odmah postići još jedan pogodak. Sam je bio ispred Neuera kojeg je udarcem i uspio savladati, ali s gol crte loptu je izbio Howedes

35' GOOOOOOL!!! Brzo je Schalke smanjio rezultat na 2-1. Smolling je jednu loptu izgubio ispod svog gola, a nakon nekoliko dodavanja i odbijanja lopta se odbila do Jurada koji je s nekih 15-ak metara neobranjivo potegao i zabio za 2-1

32' GOOOOOOOOOL!!!! Taman kada smo krenuli napisati kako se nakon utakmica nakon prvog gola smirila, ManUtd je postigao novi pogodak. Sada su se uloge zamijenile - asistent je bio Valencia, a strijelac Gibson. Uz to, ovaj pogodak ide na dušu Neuera koji je ovaj udarac morao obraniti

26' GOOOOOOOOL!!!! Gibson je proigrao Valenciu na desnojj strani napada, a on je lijepo loptu provukao ispod nemoćnog Neuera. Sada je valjda nestao i posljednji upitnik oko Barcelonina protivnika u finalu

25' Gibson je autor možda i najljepšeg poteza u dosadašnjem dijelu utakmice. Oduzeo je loptu na sredini terena i lijepo je povukao prema naprijed. Pametno je čekao da Berbatov izađe i zaleđa i dodao mu loptu, ali su se igrači ManUtda nakon toga sapleli

21' Nani je izveo slobodan udarac s desne strane, ali lopta je otipla - nigdje. Ipak, u nastavku akcije je do nje na lijevoj strani došao Berbatov koji je mogao odmah ubaciti. No, on je malo čekao što je bilo dovoljno da igrači Schalkea izbace loptu u korner. Udarac iz kuta nije bio uspješan za ManUtd

18' U sredini terena se teško prolazi. Oštro igrači obiju momčadi uklizavaju na 'ničije lopte'. Ta oštrina je i više-manje sve što smo do sada vidjeli na ovoj utakmici

15' Prvih 15 minuta prošlo je bez većih prilika. Schalke nema velikih prilika niti uspjeva nametnuti svoj ritam, ali izgleda kako Nijemci ne žele srljati svjesni kako prvi pogodak mogu postići i do 60 minute, da bi imali dovoljno vremena za postići još jedan

12' Zakuhao je Berbatov jednu situaciju u šesnaestercu gostiju - driblao je nekoliko igrača, ali na kraju je loptu samo dodao Neueru

10' Zaoštrilo se na Old Traffordu. Prvo je Scholes, a onda Gibson oštro uklizao njemačkim igračima. Od svega je na travnjaku ostao ležati Gibson

8' Prvi udarac na utakmici djelo je Farfana - Schalke je prošao kroz sredinu terena, a Farfan je pucao s 20 metara, ali pored gola

5' Lijepim driblingom je Nani izbacio obranu gostiju, ali lopta je otišla iz kornera. Iz njega se nije dogodilo ništa. Zapravo jeste - zaleđe Berbatova

4' Početak utakmice počeo je očekivano - u obostranom ispipavanju pulsa. Dojam je kako će ManUtd strpljivo čekati svoju priliku na sredini terena, a da ća Schalke dosta kreirati po lijevoj strani svojeg napada

1' Navijači Manchester Uniteda napravili su fantastičnu koreografiju uoči početka utakmice. Očigledno nisu željeli ostati dužni Barceloninim navijačima koji su jučer na sličan način zagrijali atmosferu uoči utakmice Barcelona-Real

Tešku, gotovo nemoguću zadaću imaju nogometaši Schalkea 04. Oni se na Old Traffordu pokušavaju revanširati Manchester Unitedu za poraz od 2-0 na svojem travnjaku.

U Gelsenkirchenu su Manchester do pobjede vodili Giggs i Rooney koji su uspjeli savladati vratara Neuera koji je spasio Nijemce od većeg poraza. No, ni on nije bio svemoguć pa su Englezi nadomak finala i susreta s Barcelonom na Wembleyu.

Kako se Manchester u engleskom prvenstvu bori za naslov prvaka s Chelseaom, trener Alex Ferguson je najavio nešto promijenjeni sastav u kojem će nedostajati neki igrači. U redovima Manchestera najavljeni su: Van der Sar – Rafael, Smalling, Evans, O'Shea - Scholes, Gibson, Anderson - Valencia, Nani, Berbatov. S druge strane Schalke 04 izlazi u najjačem sastavu: Neuer – Uchida, Howedes, Metzelder, Escudero – Papadopoulos, Jurado - Farfan, Baumjohann, Draxler – Raul.