Jedina neizvjesnost prije utorka po pitanju koja će momčad proći u osminu finala Liga prvaka je bila ona vezana uz danski FC Kopenhagen i ruski Rubin Kazan u skupini D...

Danskom prvaku je bila potrebna pobjeda da se uopće ne moraju obazirati na događanja na Camp Nou, a upravo su to i učinili. Pobijedili su na svom stadionu atenski Panathinaikos 3-1 i tako se plasirali među šesnaest najboljih momčad Europe za ovu sezonu.

>> VIDEO: Šišmiši vodili, ManUtd jedva spasio prvo mjesto

>> VIDEO: Ove škarice su zasjenile sve golove LP-a!

>> VIDEO: Schalke užasan u Bundesligi, ali sjajan u Ligi prvaka

FC Kopenhagen uistinu ništa nije prepustio slučaju, već je od prve do posljednje minute svog ogleda diktirao tempo. Uz to su vrlo brzo stisnuli Panathinaikos na njihovu polovicu i samo se čekala egzekucija. Erupcija je prvi put nastala u 26. minuti kada je Vingaard prvi put svladao Tzorvasa.

Konačna potvrda da se neće dogoditi ništa nepredviđeno uslijedila je početkom drugog dijela. U 50. minuti je Spyropoulos srušio u svom šesnaestercu Gronkjaera, a dotični je iskusni igrač sam izveo penal i pogodio za 2-0. Do kraja je grčka momčad još stigla sama sebi zabiti, a nesretnik je bio francuski nogometaš Djibril Cisse. Ipak, da ne otputuju iz Danske bez pogotka pobrinuo se Kante u samom smiraju ogleda. Bio je to tek drugi pogodak ove sezone Panathinaikosa u skupini Lige prvaka.

Josep Guardiola, trener Barcelone, je odlučio protiv ruskog Rubin Kazana odmoriti gotovo cijelu momčad. Od standardnih igrača u prvih jedanaest su se našli tek Pique i Busquets, a u nastavku je još travnjak pod nogama osjetio Lionel Messi. Unatoč posve kombiniranoj momčadi Barcelona je pobijedila 2-0. Slomili su Katalonci rusku momčad u nastavku. Fontas je pogodio u 51., a Victor Vazquez u 82. minuti.

Unatoč tome što je gostima iz Rusije "igrala" samo pobjeda bili su nemoćni i protiv onih koji u Barceloni ili sjede na klupi ili na tribinama ili igraju za drugu momčad. Barcelona je bila bolja i na kraju slavila novu zasluženu pobjedu. Rubinu ostaje mala utjeha što će nastaviti europski put ove sezone i kao treća momčad skupine idu u Europa ligu.

Liga prvaka, skupina D, 6. kolo:

Barcelona - Rubin Kazan 2-0 (Fontas 51, Victor Vazquez 82)
FC Kopenhagen - Rubin Kazan 3-1 (Vingaard 26, Gronkjaer 50-11m, Cisse 73-ag / Kante 90)