Nogomet
Nogomet

Young boys uspio je svladati Spurse 3:2 u prvoj utakmici playoffa Lige prvaka...

Tottenham je očito olako shvatio švicarskog protivnika te mu se to u početku utakmice osvetilo. Već u 2. minuti Lulić je pogodio vratnicu, da bi samo dvije minute kasnije isti igrač iskoristio jedan odbijanac u kaznenom prostoru i zabio za vodstvo Young Boysa 1:0. U 7. minuti Dos Santos je imao priliku za izjednačenje ali je loše pucao nakon što je izašao pred vratara domaćih Wölflija. U 13. minuti Švicarci su poveli 2:0, Pavljučenko je izgubio jednu loptu, a Doubai sjajno u kontri pronalazi Bienvenu koji rutinirano pogađa mrežu Gomesa.

Modrić je u 27. minuti uputio udarac sa 16 metara ali je slabo pucao, lopta je otišla visoko iznad grede. Samo minutu kasnije novi šok za Spurse, Costanza je sjajnom dubinskom loptom pronašao Hochstrassera koji zakucava za 3:0. Tottenham je ipak do poluvremena smanjio, Bale je nabacio iz kornera a Bassong je glavom pogodio za 3:1.

Nastavak je donio puno oprezniju igru a dodajmo da je na poluvremenu umjesto Modrića ušao Kranjčar. U 55. minuti Spursi su zaprijetili nakon ubačaja Balea ali napadači Tottenhama su zakasnili na loptu. Bienvena je opasno zaprijetio udarcem glavom u 68. minuti. U 81. minuti Švicarci su mogli doći do četvrtog gola, obrana Spursa se poigravala, Bienvena je presjekao loptu ispred Gomesa otišao u stranu, a nakon udarca loptu je Gomes odbio do Schneuwlya koji iz prve u trku puca malo iznad grede.

Kazna je stigla u 83. minuti, Ćorluka je uputio loptu kroz sredinu, Pavljučenko ju je prvo preskočio a Keane gurnuo u šesnaesterac gdje je Pavljučenko zakucava u mrežu za konačnih 3:2. Tottenham je tako nakon katastrofalnog uvoda u utakmicu stigao do povoljnog rezultata te možemo slobodno reći da su favoriti u uzvratu. Ipak, podcjenjivanje švicarske momčadi stajalo ih je prva tri primljena gola, ne vjerujemo da će ih u uzvratu opet olako shvatiti.

Prva utakmica playoffa:

Young Boys - Tottenham 3:2 (Lulić 4, Bienvenu 14, Hochstrasser 28 / Bassong 43, Pavljučenko 84)

Young Boys: Wolfli - Sutter, Affolter, Jemal - Spycher - Doubai, Hochstrasser, Costanzo, Lulić, Degen - Bienvenu.

Tottenham: Gomes - Ćorluka, Bassong, Dawson, Assou -Ekotto - Dos Santos, Palacios, Modrić, Bale - Defoe, Pavljučenko.