Nogometaši Marseillea osigurali su prolazak u osminu finala Lige prvaka. Na stadionu Lužnjiki svladali su moskovski Spartak s 3-0 u 5. kolu skupine F...

Uzvratio je na taj način francuski prvak "s kamatama" ruskoj momčadi koja je slavila na startu natjecanja u Marseilleu s 1-0.

Nogometaši Didiera Deschampsa skočili su na drugo mjesto skupine, a s obzirom da sada imaju tri boda više od Spartaka i bolji su u međusobnim dvobojima, jasno je da u posljednjem kolu ne mogu izgubiti plasman u drugi krug natjecanja.

Marseille je u vodstvo u večerašnjoj utakmici doveo Mathieu Valbuena lijepim okretom i udarcem s otprilike 12 metara u 18. minuti. Prednost gostiju u 54. je minuti udvostručio Loïc Remy pomalo bizarnim zgoditkom. Francuski reprezentativac je najprije vrlo loše reagirao prilikom udarca, lopta mu je prešla preko noge, ali je u neobičnom luku preskočila Martina Stranzla i ponovno došla do Remyja koji je u popravnom pokušaju pucao znatno bolje i svladao Andreja Dikana.

Spartakov je brod dodatno potonuo u 64. minuti kada je zbog grubog prekršaja isključen Welliton, a samo četiri minute kasnije priču je zaključio Brandao pogotkom lijevom nogom s otprilike 17, 18 metara.