Manchester United i Valencia opravdali su uloge favorita u utakmicama 4. kola skupine C nogometne Lige prvaka. Obje su momčadi slavile s istovjetnih 3-0, United na gostovanju kod Bursaspora, a Valencia kući protiv Rangersa...

Identičnim rezultatom 3:0 slavili su Manchester United i Valencia. Englezi su pobijedili u Turskoj kod Bursaspora, dok su Španjolci slavili na svom terenu protiv Glasgow Rangersa…

Manchester United je sve svoje golove u Bursi postigao u drugom dijelu. Mrežu aktualnog turskog prvaka načeo je Darren Fletcher u 48. minuti lijepim udarcem iskosa s desne strane s nekih deset metara udaljenosti, nakon prethodnog proigravanja Michaela Carricka.

Svoj prvijenac u Ligi prvaka zabio je u 73. minuti engleski 21-godišnji napadač Uniteda Gabriel Obertan. Potegao je Obertan snažno malo izvan ruba kaznenog prostora i i pogodio gornji lijevi kut vratara Ivankova. Valja reći da ga je za gol lijepo poslužio Park Ji-Sung.

Konačnih 3-0 djelo je Bebea, 20-godišnjeg Portugalca kojeg su “crveni vragovi” doveli u ljetnom prijelaznom roku. Lijepo je Bebea u sredini kaznenog prostora pronašao Paul Scholes, a ovaj je prebacio Ivankova za svoj premijerni gol u Ligi prvaka.

Junak Valencijine 3-0 pobjede nad Glasgow Rangersima na Mestalli je 25-godišnji Roberto Soldado, strijelac dvaju golova. Zabio je Soldado u 33. i 71. minuti susreta u kojem su “šišmiši” bili posve dominantan sastav. Prvog je zabio ljevicom nakon ubacivanja iz kornera, a drugog desnicom nakon lijepog duplog pasa s Juanom Matom. Točku na i postavio je Alberto Costa nakon asistencije Miguela u posljednjoj minuti susreta.

Zanimljivo, uvjerljivi poraz aktualnom škotskom prvaku Rangersu bio je prvi u tekućoj sezoni u svim natjecanjima.