Suspendirani Mourinho nije to vidio s klupe...

Madridski Real je nakon pet kola osigurao prvo mjesto u skupini, a bilo je jasno da će s drugog mjesta u osminu finala Lige prvaka i Milan. Tako je jedina dvojba bila hoće li u šesnaestinu finala Europa lige Ajax ili Auxerre koji je imao bod manje od nizozemskog kluba uoči današnjih dvoboja.

Ždrijeb za parove osmine finala bit će obavljen 17. prosinca

Prava neizvjesnost na kraju je ipak izostala, ponajprije zahvaljujući Realu koji je na svome Santiago Bernabeuu, bez suspendiranog Josea Mourinha na klupi, deklasirao Auxerre s 4-0 i tako mu ugasio svaku nadu. Briljirao je protiv svojih sunarodnjaka Karim Benzema, zabivši tri pogotka i to glavom, pa lijevom i desnom nogom.

Za prvi mu je gol, ujedno 300. Realov u utakmicama Lige prvaka, u 12. minuti s lijeve strane asistirao Cristiano Ronaldo koji je i sam zabio u 49. minuti nakon što ga je odličnim dodavanjem pronašao Marcelo. Svoj drugi pogodak Benzema je postigao u 72. minuti iskoristivši dodavanje Lassane Diarre, da bi priču zaključio u 88. minuti nakon nevjerojatne pogreške gostujućeg vratara Oliviera Sorina koji mu je dodao loptu i omogućio mu lak posao.

Bio je to prilično direktan odgovor Mourinhu koji je uoči utakmice naglašavao kako mu nakon ozljede Higuaina nedostaje prava 'devetka', broj koji na leđima nosi baš Karim Benzema.

Ajax u Milanu ipak nije ništa želio prepustiti slučaju. Momčad koju je prvi put vodio Frank de Boer, privremeni nasljednik Martina Jola, nije računala na pomoć Reala, već je odlučno krenula po pobjedu protiv "rossonera" i na koncu i došla do nje (2-0). Strijelci su u 57., odnosno 66. minuti bili Demy de Zeeuw i Toby Alderweireld, obojica su pucali s ruba šesnaesterca.

Nakon utakmica posljednjeg, 6. kola Lige prvaka, poznato je svih 16 klubova koji će nastaviti natjecanje u osmini finala.

To su Tottenham, Inter Milan, Schalke, Lyon, Manchester United, Valencia, Barcelona, FC Copenhagen, Bayern, Roma, Chelsea, Marseille, Real Madrid, Milan, Šahtar Donjeck i Arsenal.

Ždrijeb za parove osmine finala bit će obavljen 17. prosinca. Prvi dvoboji osmine finala na rasporedu su 15. i 23. veljače, a uzvrati 8. i 16. ožujka.