Najgora utakmica prvog kruga osmine finala LP viđena u Marseilleu!

Marseille i Manchester United odigrali su 0:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka, a nije bilo ni pravih gol prilika...

Ovakav rezultat definitivno više zadovoljava goste iz Manchestera budući da se sada neizvjesnost seli na Old Trafford, na kojem je sastav Alexa Fergusona favorit protiv svakoga, pa tako i protiv aktualnog francuskog prvaka.

S obzirom na postavku na travnjaku bilo je jasno da je Ferguson sa svojim igračima u Francusku došao ne izgubiti i ne primiti pogodak. Mudro i oprezno, s naglaskom na veliku pažnju prema obrani, Manchester je odigrao tih 90 minuta i prvenstveno smirio furioznog domaćina. No, nakon uvodnih minuta i tempo domaćina je splasnuo.

Marseille je prvenstveno pokušavao udarcima iz daljine koji nisu bili posebno velika opasnost po Van der Sara, dok je na drugoj strani Wayne Rooney bio prilično povučen, Berbatov usamljen, pa je najviše prodorima pokušavao prijetiti Nani.

Međutim, ako se zna da su obje momčadi imale tek po dva udarca unutar okviru suparničkih vratiju tijekom 90 minuta, jasno je da su gosti igrali oprezno, a domaćin bio nemoćan da slomi jačeg od sebe.

Marseille je s novim udarima pokušao početkom drugog dijela, ali je bilo vidljivo da nemaju u veznom redu mnogo raspoloženih igrača koji su mogli pripremiti šanse napadačima. U takvoj kreaciji je Lucho Gonzalez ostao usamljen, a gosti su lakoćom zaustavljali bočne napade Deschampsove momčadi.