U 1. kolu skupine D Lige prvaka Barcelona se, za nedavni prvenstveni poraz, iskalila na Panathinaikosu pobijedivši 5-1, a Kopenhagen je minimalnom pobjedom ispratio ruski Rubin....

Nakon šokantnog poraza od Herculesa u prvenstvu, Barcelona je uvjerljivom 5-1 pobjedom startala u Ligi prvaka. Žrtva Katalonaca bio je grčki Panathinaikos. Iako je PAO iznenadio Camp Nou i poveo pogotkom Govoua u 20. minuti, brzo je uslijedio protuodgovor. Već u sljedećem napadu Messi je sve vratio na početak.

Poslije toga se tresla samo jedna mreža, a Guardiolini igrači nisu dopuštali Grcima da izađu iz svoje polovice. U 33. minuti Villa je svojim prvim pogotkom za Barcu u Ligi prvaka postavio stvari na svoje mjesto. A Messi je u posljednjoj minuti prvog dijela povisio na, za PAO, nedostižnih 3:1.

Kasnije je bilo samo pitanje s koliko će pogodaka Grci otputovati kući. Prvu veliku priliku propustio je Messi, koji nije uspio realizirati 11-erac i tako postići 'hat-trick'. Isti igrač je u 78. minuti pogodio stativu, ali je na odbijenu loptu natrčao Pedro i pospremio za 4-1. Debelo u sudačkoj nadoknadi točku na 'i' stavio je Dani Alves, koji je prekrasnim lobom svladao Tzorvasa.

>> VIDEO: Werder na krilima Marina izvukao bod protiv Spursa

>> VIDEO: Sjajni 'Šišmiši' deklasirali Bursaspor, kiks ManUtda

>> VIDEO: Lyon produbio krizu Schalkea, Benfici uvjerljiv trijumf

U drugoj utakmici 1. kola C skupine, Kopenhagen je kao domaćin pobijedio Rubin iz Kazanja 1-0, a pogodak je glavom nakon slobodnog udarca postigao N'Doye u 87. minuti.

Liga prvaka, skupina D, 1. kolo:

Barcelona – Panathinaikos 5-1 (Messi 22, 45, Villa 33, Pedro Rodriguez 78, Alves 90+3 / Govou 20)

Kopenhagen – Rubin 1-0 ( N'Doye 87)