breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"

Iznimno loša sezona u njemačkom nogometnom prvenstvu ne ostavlja traga na Schalke kada su utakmice Lige prvaka u pitanju. Klub iz Gelsenkirchena osvojio je skupinu B elitnog europskog turnira...

Pred posljednje, šesto kolo razigravanja po grupama najveća dvojba bila je hoće li Lyon ili Schalke skupinu proći s najvećim bodovnim učinkom, a u utorak je stigao i odgovor u vidu Schalkeove 2-1 pobjede kod Benfice, odnosno podjele bodova u Francuskoj gdje je Hapoel iz Tel Aviva prvo gubio, potom vodio da bi u konačnici remijem zaključio sezonu u Europi. Treće mjesto i Europa liga pripali su lisabonskom klubu.

>> VIDEO: Šišmiši vodili, ManUtd jedva spasio prvo mjesto

Schalke je do trinaestog boda stigao uz 90 minuta Ivana Rakitića, zaslužnog i za vodstvo gostiju. Naime, hrvatski nogometni reprezentativac ubacio je s lijeve strane loptu u kazneni prostor Benfice te ciljano pogodio Raula koji ju spušta na nogu strijelca Jurada. Raul si je pri spuštanju lopte pomogao i rukom što sudac Howard Webb nije primijetio.

Unatoč rano (19. minuta) primljenom golu Benfica je nastavila dobro igrati, bili su daleko opasniji (21-6 u udarcima), ali i neprecizniji (3-4 za Schalke u okvir gola), pa im niti posjed lopte od 62 posto nije mnogo značio. Svoj su jedini gol postigli u smiraju utakmice (87. minuta) preko Luisãa nakon što je Höwedes već plasirao loptu za 2-0.

Lyon je bez pomoći Dejana Lovrena odigrao 2-2 protiv Hapoela. Apsolutno najdojmljiviji trenutak utakmice bio je pogodak gostiju za 2-1 kojeg je "škaricama" u mrežu Llorisa pospremio Zahavi. Miralem Pjanić izašao je iz igre u 68. minuti, tek koji trenutak prije vodstva Hapoela. Zamijenio ga je Lacazette, strijelac gola za 2-2.