U skupini B pobjede su upisali Schalke i Lyon...

Na krilima legendarnog Raula Schalke je svladao Hapoel 3:1 i stigao do šestog boda u Ligi prvaka. Raul je zabio dva pogotka, te mu je posljednji bio ukupno 68 pogodak u Ligi prvaka. Time je postao rekorder u broju pogodaka u ovom natjecanju. Još dva je Raul zabio u Kupu UEFA tako da je sa 70 golova prvi strijelac u povijesti i u europskim natjecanjima, zabio je dva gola više od Inzaghija.

Prvi je bivši Realov napadač zabio već u 3. minuti, a drugi u 58. na sjajnu asistenciju Ivana Rakitića.

Hrvatski reprezentativac sjajno je asistirao Raulu samo pet minuta nakon što ga je Felix Magath uveo u igru. Odigrao je Rakitić dupli pas s Huntelaarom, a potom s lijeve strane isprve uposlio Raula na nekih sedam metara od gola pa Realovoj legendi nije bilo teško zatresti mrežu.

Točku na i za sastav iz Gelsenkirchena postavio je Jurado u 68. minuti sjajnim golom u same rašlje Vicenta Enyeame, ponovo nakon asistencije Rakitića, da bi Hapoel počasni gol zabio u trećoj minuti sudačke nadoknade preko Eteya Shechtera.

Za razliku od francuskog prvenstva u kojem je nakon devet kola skupio tek tri pobjede, Lyon je u Ligi prvaka slavio po treći put u u isto toliko utakmica golovima Jummyja Brianda u 21. i Lisandra Lopeza u 51. minuti.

Kod prvog je gola Briandu sjajno asistirao Michel Bastos ubacivanjem s lijeve strane, pa se Briand samo trebao “nakloniti” za gol, dok je kod drugog gola Briand asistirao Lopezu. Prvo je Briand pogodio vratnicu, potom spretno izborio odbijenu loptu i poslužio argentinskog centarfora koji nije imao težak posao.

Valja također reći da je Lyon imao olakšan posao budući je od 43. minute Benfica igrala bez isključenog Argentinca Nicolasa Gaitana (dva žuta kartona u samo devet minuta, op.a.), kao i da je svih 90 minuta s klupe odgledao bivši Dinamov branič Dejan Lovren.