U 1. kolu skupine C Lige prvaka Valencia je slavila na vrućem gostovanju kod Bursaspora s 4-0, dok Manchester United nije uspio probiti čvrstu obranu Rangersa...

Bez hrvatskog reprezentativnog napadača Nikice Jelavića, koji nema pravo nastupa u Ligi prvaka za Rangers jer je ove sezone već igrao za bečki Rapid na europskoj pozornici, Rangers je uspješno odolijevao vrlo mlakim i neopasnim napadima sastava Alexa Fergusona tijekom svih 90 minuta.

'Crveni vragovi', u čijim je redovima od početka zaigrao i Wayne Rooney, zapucali su samo šest puta prema Rangersovom golu, tri puta izvan okvira, a tri puta su njihovi pokušaji bili blokirani. Prena tone, gostujući vratar Allan McGregor praktički je bio nezaposlen, iako je United dominirao veći dio dvoboja. No, kao što rekosmo, vrlo jalovo.

Nažalost, ova utakmica će se najviše pamtiti po vrlo teškoj ozljedi gležnja krilnog napadača Manchestera Antonija Valencije, koji je u drugom poluvremenu stradao u duelu s gostujućim braničem Kirkom Broadfootom. Valencia je odmah bio prebačen u bolnicu, vjerojatno sa slomljenom nogom.

>> VIDEO: Razigrana Barca potopila nemoćni PAO

>> VIDEO: Lyon produbio krizu Schalkea, Benfici uvjerljiv trijumf

Dodajmo da je Alex Ferguson napravio čak 10 izmjena u početnom sastavu u odnosu na onaj koji je u subotu gostovao kod Evertona u Premiershipu i odigrao tek 3-3, iako je vodio s 3-1 na ulasku u sudačku nadoknadu. U samo četiri dana, navijači Manchester Uniteda tako su popili dvije gorke pilule...

Valencia je, pak, na gostovanju kod turskog Bursaspora, debitanta u Ligi prvaka, iskazala klasu i trijumfirala s 4-0. Tako je Valencia, finalist Lige prvaka 2000. i 2001. godine, na najbolji mogući način započela sezonu, usprkos velikih financijskih teškoća zbog kojih je klub na kraju prošle sezone prodao dvojicu udarnih igrača, Davida Villu i Davida Silvu.

No, Valencia je krenula s dvije pobjede u prva dva kola španjolskog prvenstva, a sada i s uvjerljivim trijumfom u Ligi prvaka. Strijelci protiv Bursaspora bili su Costa u 16., Aduriz u 41., Hernandez u 68. i Soldado u 76. minuti.