Šahtar i Arsenal trijumfima su završili grupnu fazu Lige prvaka i osigurali plasman u osminu finala...

Arsenal je u ne pretjerano jakog grupi sa Šahtarom, Bragom i Partizanom prošao dalje u osminu finala, ali puno teže od očekivanog. Topnici su tek u posljednjem kolu osigurali plasman među najboljih 16, a i to je bilo upitno sve do same završnice dvoboja s Partizanom na Emiratesu, s obzirom da je bilo 1:1 do 73. minute.

Wenger se odlučio pružiti priliku Van Persieju od prve minute, a u sastavu je bio i Gibbs, koji je zbog ozljede rano zamijenjen. Nizozemski napadač bio je taj koji je doveo Topnike u vodstvo iz penala u 30. minuti, no neuvjerljivu igru kaznio je Cleo u 52. minuti i tako doveo plasman Arsenala dalje u pitanje, s obzirom da je tada Braga još držala 0:0 protiv Šahtara.

Ipak, u završnici u igru je ušao Theo Walcott i zahvalio se treneru pogotkom u 73. minuti, a onda je i u posljednje vrijeme nadahnuti Nasri pogodio u 77. za 3:1 i Arsenal je osigurao prolazak dalje.

U drugoj utakmici skupine Šahtar je u posljednjem kolu trebao izbjeći visoki poraz od Brage i tako prvi put u povijesti izboriti plasman u nokaut fazu natjecanja.

U momčadi nije bilo Eduarda, ali igrao je Srna od prve minute i bio autor asistencije za ključni prvi pogodak Razvana Rata u 79. minuti koji je slomio Portugalce u jednoj vrlo tvrdoj utakmici. Pogodio je krasno Rumunj u ''malu mrežicu'' s 20-ak metara.

U samoj završnici Luiz Adriano dovršio je posao i osigurao prvo mjesto u skupini H Ukrajincima, koje čeka lakši ždrijeb u osmini finala, za razliku od drugoplasiranog Arsenala. Wengeru sigurno ne bi bilo drago kad bi Topnici izvukli Barcelonu već u sljedećoj fazi natjecanja...