Luka je sjajnim pogotkom sudjelovao u pobjedi Tottenhama, a zaigrao je konačno i Niko Kranjčar.

Londonski klub stigao je do desetog boda u petoj utakmici u svojoj grupi uvjerljivom 3-0 pobjedom, koja je produkt dobre igre momčadi, protiv bremenskog Werdera. Posebno se istaknuo i hrvatski nogometni reprezentativac Luka Modrić.

Osim što je sjajno "vukao konce" igre Spursa Modrić je postigao i gol kojim je domaćin na White Hart Laneu povećo prednost na 2-0. Majstorija hrvatskog nogometaša došla je pritom do punog izražaja nakon što je loptu koju mu je uputio Peter Crouch krasno smirio lijevom nogom, izbacivši pritom varkom Sebastiana Prödla, a potom desnicom pogodio nebranjeni dio mreže golmana Tima Wiesea. Bio je to Hrvatov prvijenac u Ligi prvaka.

Inače, Spursi su poveli već u šestoj minuti nakon što je Younes Kaboul volejem zabio na dodavanje Aarona Lennona.

Dobra igra domaćina nastavljena je i u drugom poluvremenu na čijem je otvaranju Gareth Bale pogodio okvir gola (i kasnije je još jedna njegova lopta odsjela na gredi) što je u 53. minuti omogućilo domaćinu i da poveća razliku s bijele točke nakon što je Modrića u kaznenom prostoru sapleo Felix Kroos. Bale svoju dobru igru nije uspio okruniti golom. Slab udarac po sredini vratiju Wiese je dočekao na pravome mjestu.

Ipak, kod trećeg Tottenhamovog gola vratar oslabljenog Werdera (doputovali sa samo trinaest igrača iz najjačeg kadra) ostao je nemoćan. Gol iz blizine zabio mu je Crouch na dodavanje Lennona.

Dodajmo ovome da je posljednjih desetak minuta utakmice, prve u kojoj nisu primili gol nakon niza od 17 u kojima su loptu barem jednom vadili iz svoje mreže, odigrao i Niko Kranjčar koji je na travnjaku zamijenio Balea. Dva je puta zaprijetio golu gostiju, oba puta dalekometnim udarcima od čega jednom iz igre, a jednom iz slobodnog udarca. Vedran Ćorluka susret je odgledao s klupe, a Stipe Pletikosa nije konkurirao za nastup u kojem su Spursi izborili nokaut-fazu LP-a po prvi puta u klupskoj povijesti.

Inter je svoj dio posla odradio protiv Twentea minimalnom 1-0 pobjedom. Zabio je Cambiasso u 55. minuti za deseti bod talijanske momčadi u skupini u kojoj drže drugo mjesto iza Spursa.

U posljednjem kolu sastaju se Werder i Inter, odnosno Twente i Tottenham.