Real Madrid već je u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka riješio sve. Četiri komada utrpali su Mourinhovi igrači Tottenhamu...

Real je na Santiago Bernabeu opravdao ulogu velikog favorita protiv Tottenhama. Mourinhova momčad dominirala je od prve do posljednje minute, a posao im je olakšao Peter Crouch koji je zbog dva glupa prekršaja isključen već u 15. minuti.

Postigao je Adebayor prva dva gola na susretu i to oba glavom, prvi u petoj minuti, a drugi u 57. Na 3-0 povisio je Angel di Maria u 72. minuti, a u 87. Cristiano Ronaldo stavio je točku na i.

Kako je bilo i očekivano, usprkos problemima s ozljedama, treneri obaju sastava riskirali su sa svojim najboljim igračima, pa je tako Jose Mourinho u prvih 11 uvrstio Cristiana Ronalda, a Harry Redknapp Garetha Balea. Od prve su minute za Spurse krenula i dvojica hrvatskih reprezentativaca Luka Modrić i Vedran Ćorluka.

Real je poveo iz praktički prve prilike na utakmici. Ubacio je iz kornera s desne strane Mesut Özil, a Adebayor je glavom sa sedam metara pronašao put do mreže ispod Modrića koji je branio drugu vratnicu. Ubrzo potom Spursima je "smrtnu presudu" potpisao Peter Crouch. Napravio je dva nepotrebna prekršaja i zaradio dva žuta kartona u razmaku od samo osam minuta. Prvog je napravio na Ramosu, a drugog na Marcelu.

Odmah po isključenju Real je u potpunosti zagospodario travnjakom, a već do poluvremena mogao je povećati svoju prednost, no nije uspio realizirati stvorene prilike. U 43. minuti došlo je i do sporne situacije nakon što je Michael Dawson udarac Di Marije blokirao rukom u kaznenom prostoru, ali se sudac Felix Brych nije oglasio.

U nastavku je Real nastavio s dominacijom, a povećao je prednost nakon što je Adebayor sjajno glavom s 11 metara nakon ubacivanja Marcela uhvatio vratara Heurelha Gomesa na krivoj nozi i pogodio u dalji kut.

Treći i najljepši gol na susretu zabio je Di Maria. Nakon Özilovog dodavanja zabio ga je iskosa s desne strane malo unutar kaznenog prostora sjajnim udarcem ljevicom u suprotne rašlje. Konačnih 4-0 postavio je Ronaldo lijepim volejem malo iskosa s desne strane nakon lijepog ubacivanja Kake. Bio je to Portugalcu peti ovosezonski gol u Ligi prvaka u devetom nastupu.

Na kraju kažimo da je Modrić za Spurse odigrao svih 90 minuta, dok je Ćorluka zamijenjen u 80. minuti Sebastienom Bassongom, te je travnjak napustio s bolnom grimasom na licu.

Liga prvaka, četvrtfinale:

Real - Tottenham 4:0 (Adebayor 4, 56, Di Maria 72, Ronaldo 86)

Inter - Schalke 2:5 (Stanković 1, Milito 34 / Matip 17, Edu 40, 75 Raul 53, Rannochia 57 a.g.)