Nogomet
Nogomet

Manchester United blizu je finala Lige prvaka nakon impresivnog trijumfa u Gelsenkirchenu...

Fergusonova momčad odigrala je jednu od svojih najboljih utakmica sezone u prvom dvoboju polufinala Lige prvaka. Na gostovanju u Njemačkoj potpuno su nadigrali 'crveni vragovi' Schalke i zatim ga slomili u drugom dijelu golovima Ryana Giggsa i Waynea Rooneyja.

Manchester United potpuno je vladao terenom svih 90 minuta. Pravo je čudo što je prvo poluvrijeme završilo 0:0, s obzirom da su gosti imali čitav niz čistih prilika, no nesavladiv je bio na golu Manuel Neuer. Obranio je Giggsu koji je izašao sam pred njega, također i nekoliko šuteva iz velike blizine i držao svoju momčad u utakmici.

U drugom dijelu Neuer je nastavio s briljantnim obranama, ali Manchester United nastavio je napadati i došao na svoje u 67. minuti. Briljantnom loptom Rooney je poslužio Giggsa u prostor, a 37-godišnji Velšanin sigurno je zabio. Samo dvije minute kasnije Rooney je ostao sam ispred Neuera i riješio utakmicu.

Do kraja susreta Manchester United je sigurno kontrolirao posjed lopte, a demoralizirani domaćini nisu uspjeli praktički ozbiljnije priprijetiti Edwinu van der Saru. Prema prikazanom u ovom susretu, čini se da je uzvrat na Old Traffordu za tjedan dana tek formalnost i da je Manchester United napravio ogroman korak ka finalu na Wembleyju.