Velika kriza: Redknapp već šest utakmica bez pobjede, ozlijedio se i Ćorluka

Menadžer Tottenhama izrazio je svoje razočaranje ishodom prvog četvrtfinalnog sraza njegove momčadi protiv Reala u Madridu.

Nevolje za Spurse počele su neposredno uoči susreta kada se brzonogi krilni igrač Aaron Lennon požalio Redknappu na slabost, te ga je ovaj u posljednji tren morao zamijeniti. Potom je na samom susretu Spursima već u 15. minuti isključen Peter Crouch, a na kraju su završili s četiri komada u mreži.

''Bio je to jedan od onih dana kada sve što je moglo poći po krivu, pođe po krivu. Izgubili smo Aarona Lennona minutu prije početka, pri izlasku na travnjak. Rekao mi je da se ne osjeća dobro i da nema snage, pa sam morao napraviti zamjenu dok smo izlazili iz svlačionice. Čak i uz rano primljeni gol i isključenje Crouchyja, mislio sam da smo prvo poluvrijeme bili dobri i da smo imali nekoliko prilika. Ali igrati s desetoricom skoro 80 minuta je vrlo teško'', rekao je Redknapp neposredno nakon susreta za Sky.

''Gubitkom Crouchyja ostali smo kratki u prekidima. Oni su bili veći i jači od nas u skoku i Adebayor je očito dobio priliku za nekoliko neometanih udaraca glavom, ali tako to ide.''

''Bio je to za nas težak dan protiv vrhunske momčadi. Sa zaostatkom 1-0 na poluvremenu mislio sam da još imamo šanse, ali ovdje vam je potrebno 11 igrača na travnjaku, a na kraju smo izgubili desnog beka (Ćorluku, op.a.), a Gareth (Bale) je dobio grčeve. Teško je što su nas pogodile ozljede. Imali smo na klupi Niku Kranjčara koji nije posve spreman, a izgubili smo Ćorluku koji je ozlijedio gležanj i sada trebamo pronaći jedanaestoricu koji će u subotu zaigrati protiv Stokea. Nadam se da sada možemo započeti niz u prvenstvu. Dosad smo imali sjajnu sezonu i trebamo je završiti snažno'', zaključio je Redknapp čija je momčad bez pobjeda u posljednjih šest odigranih utakmica (četiri remija i dva poraza).

Posljednju pobjedu Spursi su upisali protiv Milana (1-0) na San Siru u prvom susretu osmine finala LP-a 15. veljače…