Tottenham se jedva uspio probuditi iz noćne more, a sve zahvaljujući Švicarcima.

Nogometaši Tottenhama se nisu proslavili u prvom izlasku na europsku scenu ove sezone. Unatoč potpuno blijedoj predstavi izvukli su obećavajući poraz samo zato što su domaći igrači promašili nekoliko stopostotnih šansi.

U prvoj utakmici 4. pretkola Lige prvaka švicarski Young Boysi su u Bernu pobijedili 3-2 londonsku momčad, makar su Švicarci nakon samo pola sata igre imali ogromnih 3-0. No, u ostalim napadima i šansama nisu bili tako precizni, a na drugoj su strani pogocima Bassong i Pavljučenko zadržali nadu gostima. U uzvratu je Tottenhamu potrebna bilo kakva pobjeda (do 3-2) za prolaz u Ligu prvaka.

Među slabijima u momčadi Tottenhama su bila tri hrvatska nogometaša, Vedran Ćorluka, Luka Modrić, koji je izašao zbog ozljede prepona, i Niko Kranjčar. Prvi je odigrao cijelu utakmicu, a ostali dvojac po poluvrijeme. Tako misli i internet-izdanje britanskoga Telegrapha, koji je svima dao mizerne četvorke.

o Ćorluki: 'Prenervozan. Često davao loptu drugima, a nedostajalo ga je kada se momčad branila'.

o Modriću: "'ropustio šansu, a potom iz sredine prebačen na lijevu stranu, po ulasku Huddlestonea. Šepao i izašao na poluvremenu'.

o Kranjčaru: 'Teško opisiv'.