Nogomet
Nogomet

VIDEO Kakva večer: Eduardo i Srna dotukli Topnike!

Eduardo nije slavio, ali je novim golom, ovaj put za pobjedu, presudio bivšem klubu.

Eduardo da Silva na pravi je način podsjetio Wengera da je nekoć bio važna karika u Arsenalu. Nakon što je prije dva tjedna na Emiratesu zabio počasni pogodak za svoj novi klub, u uzvratu u Donjecku ponovo je zatresao mrežu Topnika, ali ovaj put njegov gol odlučio je utakmicu.

Nakon tri uvjerljive pobjede na početku natjecanja Arsenal je došao s nešto pomlađenim sastavom u Ukrajinu, bez Fabregasa, Aršavina i Chamakha u prvoj postavi, ali s Walcottom, Rosickim i Bendtnerom. I već u 10. minuti sijevnula je kontra i krasan pogodak Thea Walcotta koji je majstorski matirao nemoćnog Pjatova.

No, domaći su bili bolja momčad na terenu i nagrada je stigla ubrzo, u 28. minuti Eastmond je zabio autogol nakon jedne ubačene lopte u kazneni prostor. U 45. minuti sjajan trenutak za hrvatski nogomet: Srna je ukrao jednu loptu gostima, krasno ubacio za Eduarda koji je u svom stilu sigurno poentirao i donio prednost Šahtaru.

U drugom dijelu pokušao je Wenger osvježiti momčad, ušao je Chamakh, priliku je imao Wilshere, ali Topnici nisu dovoljno toga napravili i pobjeda je pripala ukrajinskom klubu, treća ove sezone u Ligi prvaka i sada je Šahtar vrlo blizu plasmanu u osminu finala.

Sjajna noć za Eduarda koji je svima pokazao da još uvijek može igrati vrhunski nogomet i rješavati velike utakmice...

Liga prvaka, Skupina H, 4. kolo
Šahtjor Donetsk 2 1 Arsenal
Strijelci
0:1 T. Walcott (10') 1:1 D. Chigrinski (28')
E. Eboue 27'

U drugoj utakmici skupine Braga je slavila na gostovanju kod Partizana u Beogradu s minimalnih 1-0. Gol vrijedan tri boda zabio je Moises u 35. minuti kada je sjajno glavom skrenuo ubacivanje Luisa Aguiara u same rašlje iz teške pozicije s nekih 12-ak metara.