VIDEO Navijači Arsenala Wengeru: Hoćemo Eduarda!

Eduardo da Silva održao je obećanje - nije slavio pogodak koji je zabio svome donedavnom klubu Arsenalu.

Dijelom iz poštovanja, a dijelom zbog činjenice da se radilo tek o počasnom golu Šahtara, hrvatski napadač nije slavio prelijepi gol. No, zato su slavili navijači "topnika", pogodak hrvatskog Brazilca za konačnih 5-1 Emirates je dočekao na nogama i nagradio svoga donedavnog miljenika ovacijama, baš kao i kad je ulazio u igru u 63. minuti.

Tri je godine Eduardo bio član Arsenala čije je redove napustio ljetos nakon što se nije uspio vratiti na staru razinu poslije teške ozljede 2008. u dvoboju protiv Birminghama. Navijači londonskog kluba, međutim, njegove izvedbe nisu zaboravili, stoga i ne čudi način na koji su ga dočekali u utakmici 3. kola skupine H Lige prvaka.

Sretni su bili i pristalice i članovi Arsenala zbog uvjerljive pobjede, ali i zbog pogotka koji su primili u 82. minuti.

'Iskreno, kad je Eduardo zabio, svi su mu dali podršku. Da smo željeli da nam netko iz Šahtara zabije gol, bio bi to Eduardo. On je vrlo dobar igrač koji je svima koji su radili s njim ostavio samo dobre osjećaje. Sretan sam što je nastavio trenirati i igrati nakon one ozljede', izjavio je nakon utakmice menadžer engleskog kluba Arsene Wenger.

Ipak, najveća ja nagrada Eduardu stigla kad se dijelom tribina, nakon što je postigao pogodak, prolomilo: 'Arsene, potpiši ga! Arsene, Arsene, potpiši ga!'