Nogometaši Schalkea pobijedili su u Gelsenkirchenu aktualnog prvaka Europe Inter s 2-1 u uzvratnoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka. Nakon slavlja na San Siru 5-2, Schalke je pred svojim navijačima novom pobjedom bez problema izborio plasman u polufinale...

Uzvratna utakmica nije bila niti izbliza uzbudljiva i bogata događajima kao ona odigrana osam dana ranije u Milanu. Najzanimljivije je istaknuti da je neuništivi veteran Raul Gonzalez, rekorder po broju golova u Ligi prvaka, zabio svoj 71. gol u ovome natjecanju, a peti ove sezone u dresu Schalkea. Zabio je neposredno prije odlaska na odmor, u 45. minuti. Sjajnom ga je loptom proigrao Jose Manuel Jurado, a 33-godišnji napadač je pobjegao obrani Intera, zaobišao gostujućeg vratara Julija Cesara, te je lagano pospremio loptu u praznu mrežu.

>> VIDEO: Vratar Gomes zapečatio sudbinu Tottenhama, Real ide na Barcelonu

Iako su iz redova Intera neki najavljivali pohod na čudo, nisu napravili osobito puno niti u ovoj utakmici. Doduše, imao je Inter 20 udaraca na gol, pet u okvir gola, ali nije bilo puno velikih prijetnji za domaću momčad. Iz one najveće, gosti su u 49. minuti stigli do izjednačenja. Nakon kornera s lijeve strane, Lucio je glavom spustio loptu za Thiaga Mottu, koji je iz blizine poentirao za 1-1.

Kako se utakmica bližila kraju, činilo se da će i završiti s tim rezultatom. No, u 81. minuti je još jednom zablistao Raul, ovoga puta u ulozi asistenta, proigrao je Benedikta Höwedesa koji je iz blizine matirao nemoćnog Cesara.

Tako će Schalke u polufinalu Lige prvaka igrati protiv Manchester Uniteda, čiji je menadžer Alex Ferguson uživo svjedočio ogledu u Gelsenkirchenu.