Košarka
Košarka

ACB : Pobjeda Reala, dobar nastup Tomića

Košarkaši madridskog Reala prate Barcelonu u okvirima španjolske ACB lige, pa je nakon pobjede Barçe u subotu uslijedio i uspjeh Madriđana u nedjelju...

U ogledu 15. kola Real je na domaćem parketu pobijedio Menorcu 95-84, a jedan od boljih u domaćim redovima je bio hrvatski košarkaš Ante Tomić koji je za 26 minuta na parketu postigao 13 poena, uz po tri skoka i asistencije. Za dva poena je Tomić gađao 6-9, a s linije slobodnih bacanja 1-1. Najbolji strijelac Reala je sa 18 poena bio Sergio Llull.

Real i Barcelona imaju omjer 12-3, a s dvije pobjede manje ih prati aktualni prvak lige Caja Laboral. Momčad iz Vitorije je ove nedjelje uspješno obavila gostovanje kod Lagun Aroa i slavila 83-80, s tim da hrvatski košarkaš Stanko Barać nije konkurirao za ovaj ogled.

Fuenlabrada je stradala kod Joventuta (100-86), a Hrvat u redovima gostiju Davor Kus je ubacio osam poena (imao je i dva skoka, te jednu asistenciju). Za dva poena je gađao 1-2, za tri 1-4, a s linije slobodnih bacanja 3-4.

Nije osobito dobro 26 minuta na parketu iskoristio Mario Stojić čiji je Alicante izgubio domaću utakmicu protiv Zaragoze 58-57. Ubacio je Stojić šest poena, odnosno, pogodio je dvije od tri upućene trice.