Košarka
Košarka

Cedevita potpuno ponizila Cibonu u Draženovom domu!

Cibona je doživjela treći katastrofalan poraz zaredom, od Cedevite koja igra sve bolje i bolje...

Ni novi trener, izbornik hrvatske reprezentacije Josip Vranković ne može izvući Cibonu iz krize. Nakon dva teška poraza od Borika i Zadra, Cibona je i u trećem kolu hrvatske lige doživjela brutalno gaženje, ovaj put na domaćem terenu protiv Cedevite.

Momčad Ace Petrovića dominirala je na parketu od prve do posljednje minute. Sredinom druge četvrtine počela je Cedevita graditi svoju prednost i već na poluvremenu imala 44:35.

U trećoj četvrtini Cedevita je potpuno slomila domaću momčad. Otišla je na 20 razlike (47:67). Do kraja dvoboja Cibona se više nije mogla vratiti, a u neobaveznoj košakrci uspjela je nešto smanjiti zaostatak za konačnih 64:80.

Cibona 64
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
H. Kovačević 15 3-5 1-3 0-0 2 0 9

U redovima Cedevite najbolji strijelac bio je Marino Baždarić sa 17 postignutih koševa, od toga čak pet trica. Draper je dodao 14. Kod Cibone nije bilo posebno raspoloženih, a najviše su zabili Radošević 13 i Krapić 12.

Nakon tri odigrana kola Cedevita i Zagreb dijele prvo mjesto sa svim pobjedama, dok su na dnu Cibona i Zabok sa samim porazima.