Košarka
Košarka

Cedevita povela 1-0 nakon dramatične završnice!

U prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske košarkaši Cedevite pobijedili su Cibonu u dramatičnoj završnici 75-72...

Cedevita je napravila prvi korak ka finalu prvenstva Hrvatske. Momčad iz Sutinskih vrela slavila je u još jednoj neizvjesnoj utakmici protiv Cibone i tako povela u polufinalnoj seriji 1-0. A pobjedu je odnijela tek u posljednjim sekundama, gdje je presudila bolja koncentracija domaćih igrača.

U nadmetanju agresivnih obrana na početku susreta bolje su se snašli 'Vukovi' koji su i poveli sa 13-6. Međutim, vodstvo gostiju bilo je kratkog vijeka, a Cedevita na krilima raspoloženog Drapera hvata priključak. Jedni i drugi bili su skloni individualnim pogreškama pa se do poluvremena nitko nije odvojio.

No, valja spomenuti fantastičan napadački učinak Drapera koji je u prvih 20 minuta igre zabio čak 18 poena i bio glavna pokretačka snaga Cedevite. S druge strane, izostala je podrška Bojanu Bogdanoviću, opet najraspoloženijim igraču Cibone.

U nastavku sličan scenarij. Opet dosta tehničkih pogrešaka i nervoza među igračima. Dodatne glavobolje Petroviću napravili su Rudež i Edwards koji su ušli u probleme s prekršajima, dok napad nije funkcionirao na najbolji mogući način. Slab protok lopte i nedovoljan broj kreiranih šuteva za tri poena odrazili su se i na rezultat. Djelomično i zbog vrlo dobre obrane Ciboninih igrača.

Ipak, početkom posljednje dionice stvari za domaćina polako počinju sjedati na svoje mjesto. Probudio se kapetan Baždarić s dvije vezane trice, nadovezao Wright i Cedevita je odmakla na desetak poena prednosti. I umjesto da lagano privede susret kraju, Acina se momčad dovela u nove poteškoće. Srećom po Cedevitu, niti kasno buđenje Baraća i Zubčića, kao niti neočekivano promašena bacanja u završnici utakmice, nisu bili dovoljni za preokret Cibone.

U dramatičnoj završnici 'Vukovi' su imali nekoliko ponuđenih prilika za produžetak ili eventualno pobjedu, no nisu ih efikasno iskoristili. A bilo je dosta vremena. U posljednjim sekundama Bogdanović je imao i priliku za produžetak, ali nije uspio pogoditi tricu.