Košarka
Košarka

Cibona preslaba za Euroligu: Lako pala i četvrti put!

Košarkaši Cibone izgubili su u 4. kolu Eurolige na domaćem terenu do francuskog Choleta rezultatom 71-84...

Recesija je ipak učinila svoje. Radulovićeva mlada momčad ove sezone u Euroligi niže poraz za porazom. Nakon očekivanih posrtanja protiv favorita grupe Barcelone, Fenerbachea i Montepaschija, Cibona nije imala rješenja ni za košarkaše Choleta, koji su stigli do vrijedne pobjede na gostovanju u Draženovom domu.

Cibona 71
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
Ekipa   - - - 3 0

Cholet je vodio praktički od prve do posljednje minute, mirno održavajući prednost od 5-6 koševa razlike, a Cibosi su se tek u nekoliko navrata uspjeli približiti na koš razlike, no na tome je i ostalo. U posljednjoj četvrtini Francuzi su se odvojili na prednost veću od 10 koševa razlike i tako izbjegli neizvjesnu završnicu.

U Ciboninim redovima najviše je pokazao centar Leon Radošević koji je zabio 19 koševa i imao 10 skokova, a Bojan Bogdanović zabio je za njega slabih 15, uz očajan šut za tricu 1-7.Kod gostiju je Robinson zabio 20 koševa, Avdalović je pridodao 15, Mejia 17.

U posljednjem kolu prvog kruga Eurolige Cibona igra protiv Lietuvos Rytasa.