Košarka
Košarka

Košarkaši Cibone potpuno su nadigrali Cedevitu u drugoj polufinalnoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske i izborili treći, odlučujući susret...

Košarkaši Cibone furioznom su utakmicom 'razbili' Cedevitu 107:88 te izjednačili na 1:1 u polufinalu prvenstva Hrvatske.

Nakon što su u prvom susretu u Sutinskim vrelima izgubili s tijesnih 72:75, 'Vukovi' su u Draženovu domu očitali pravu malu košarkašku lekciju Cedeviti.

Već nakon prvih 10 minuta vodili su 12 razlike, zabivši čak 33 koša u prvoj dionici utakmice. A ako je trener Cedevite Aco Petrović mislio da je to loše, na poluvremenu je sigurno čupao kosu jer su domaćini vodili s nevjerojatnih +30 (61:31)!

Očito je na odmoru pala i bukvica jer su košarkaši Cedevite krenuli serijom 7:0 u nastavku, no njihov je uzlet bio kratkoga daha, jer je Cibona lako održavala visoku prednost. Ipak, sredinom posljednje četvrtine, gosti su došli na pristojnih 14 koševa zaostatka, no ubrzo su cibosu ubacili u višu brzinu i vratili na 20 koševa razlike. Na kraju je završilo +19.

Najbolji u redovima momčadi Joke Vrankovića bio je Bojan Bogdanović s 29 koševa, dok je kod indisponiranih igrača Cedevite prvi strijelac bio Hrvoje Kovačević s 22 ubačaja.

''Mentalno naša najbolja utakmica, igrači su reagirali odlično. Uvijek ponavljam igračima da moraju imati vjeru u sebe. Danas nam se otvorilo i u srijedu se opet nadam da iz ekipe izvučem maksimum. Nakon ovakve utakmice igrači imaju pravo na slavlje, to mi je drago. Uoči uzvrata nama vjeru daje da je Cedevita ove sezone izgubila u polufinalu Kupa i Eurokupa, dakle u utakmicama u kojima je morala dobiti'', objasnio je Josip Vranković.

''Veličanstveno je bilo igrati pred ovim navijačima. Pokazali smo da se možemo nositi s Cedevitom. Idemo u Sutinska vrela po pobjedu. Psihološki pritisak je sada na strani Cedevite'', izjavio je Tomislav Zubčić.

Treća utakmica polufinala igra se u srijedu u Sutinskim vrelima. (VLM Agencija)