Košarka
Košarka

Eurochallenge: Zadar slavio protiv Turaka

Košarkaši Zadra upisali su drugu pobjedu u utakmici 4. kola skupine G Eurochallenge kupa svladavši na svom parketu Pinar Karsiyaku, do sada jedinu neporaženu momčad grupe, 82-77...

Hrvatski predstavnik bio je bolja momčad tijekom cijeloga ogleda i konačan rezultat ne odgovara viđenom budući da su oku podnošljiv poraz gosti izborili u zadnjim minutama ogleda.

Prednost Zadrana još u posljednjoj četvrtini utakmice iznosila je i 25 poena razlike čemu su najviše pridonijela petorica igrača s dvoznamenkastim brojem poena u igri. Najviše je pokazao Ivanov s 18 poena i sedam skokova, dok je Smith uz 13 ubačenih koševa imao i 15 uhvaćenih lopti. Zadar je pobjedom došao do drugog mjesta ljestvice.

Eurochallenge kup, 4. kolo:

Skupina G

Zadar - Pinar Karsiyaka 82-77
ETHA Encomi - Apoel 74-67

Redoslijed: 1. Pinar Karsiyaka 3-1, 2. Zadar 2-2, 3. ETHA Encomi 2-2, 4. Apoel 1-3