Košarka
Košarka

Eurocup: Cedevita pregazila moskovski Dinamo, Zagreb minimalno

Košarkaši Cedevite u prvoj su utakmici kvalifikacija za Eurocup na svom terenu u dvorani Sutinska vrela uvjerljivo nadigrali Dinamo iz Moskve sa 97-61 (54-27).

Momčad Aleksandra Petrovića ovom je pobjedom stigla na milimetara do plasmana u jednu od skupina Eurocupa, teško je vjerovati da će za tjedan dana u glavnom ruskom gradu ispustiti plus 36.

Cedevita je u Sutinskim vrelima otvorila dvoboj s nevjerojatnih 13-0 i više se nije osvrtala. Prvu je četvrtinu završila s prednošću 29-13, a do kraja utakmice razlika u korist zagrebačkog kluba samo je rasla.

Domaćin je do poluvremena ubacio točno dvostruko više koševa (54-27), nakon treće četvrtine je prednost već iznosila više od 30 poena (80-48), a Zagrepčani se nisu opuštali do samoga kraja i konačnih 97-61 protiv momčadi koju vodi legendarni Sergej Bazarevič.

Cedevita je u Sutinskim vrelima otvorila dvoboj s nevjerojatnih 13-0 i više se nije osvrtala

Marino Baždarić je za Cedevitu ubacio 21 poen, Corsley Edwards ga je pratio s 18 koševa i sedam skokova, Dontaye Draper je dodao 15 poena, te po sedam uhvaćenih lopti i asistencija, a jednaki je broj koševa upisao i Vedran Vukušić (uz šest skokova). Kod Rusa je s 18 poena i 12 skokova najbolji bio Aleksej Žukanenko.

Košarkaši Zagreba svladali su Gran Canariju sa 71-69 u prvom dvoboju kvalifikacija  i za tjedan dana u Španjolskoj ih očekuje težak posao u hvatanju plasmana u natjecanje po skupinama.

"Mravi" su stekli tek minimalnu prednost, ali time još mogu biti i zadovoljni budući da su veći dio utakmice u Trnskom bili u rezultatskom minusu.

Nakon prilično izjednačene prve četvrtine (18-20), gosti su u drugoj napravili seriju 13-0 i na odmor otišli sa značajnom prednošću (40-29).

Momčad Denisa Bajramovića u nastavku je polako krenula kreirati preokret, ali je do izjednačenja došla tek u završnici treće četvrtine (49-49), a na vodstvo je morala čekati do posljednjih pet minuta dvoboja (64-63). Zagreb je u završnici poveo sa 71-65, ali Španjolci su do samoga kraja uspjeli smanjiti na za njih itekako prihvatljivih minus dva.

U dresu zagrebačkoga kluba najviše se istaknuo centarski dvojac, Luka Žorić i Mario Kasun. Žorić je ogled završio sa 16 poena i 12 skokova, dok je Kasun ubilježio poen više, te šest skokova manje. Kod Gran Canarije je najefikasniji s 13 koševa (uz sedam skokova) bio Charles Wallace.