Košarka
Košarka

Eurocup: Velika pobjeda Cedevite kod Gran Canarije!

Košarkaši Cedevite upisali su vrijednu pobjedu u 4. kolu Eurocupa (skupina I). Na gostovanju su sa 89-86 pobijedili španjolsku Gran Canariju...

U prošlom ogledu, kao domaćin, Cedevita je dobila istog suparnika 114-110 nakon produžetka, a i ovaj put se igrala napadačka košarka.

Poluvrijeme je završilo bez prednosti za jednu od momčadi (44-44), no kroz cijelo drugo poluvrijeme je hrvatska momčad bila u plusu. S tri vezane trice pred kraj treće četvrtine je Damjan Rudež odveo Cedevitu na devet poena razlike, a isti zaostatak je Gran Canarija imala i tri i pol minute prije kraja.

Ipak, sama završnica je bila dramatična. Cedevita je vodila samo 87-86 pola minute prije kraja. Tada je za domaćina napad promašio Jaycee Carroll, a na drugoj je strani Bracey Wright ubacio oba slobodna bacanja. Tricu za produžetak je, pak, promašio Spencer Nelson.

Sa po 23 poena najbolji su strijelci Cedevite bili Rudež i Wright, s tim da je Rudež imao šut za dva poena 4-5, a za tri poena 5-7. Wright je, pak, tricu gađao 5-6. Dontaye Draper je dodao 11 poena uz 10 asistencija.

U idućem kolu Cedevita će na svom parketu dočekati Hemofarm. Na ljestvici je, pak, Cedevita s omjerom 2-2 na drugom mjestu iz UNIKS-a.

Benetton iz Trevisa, kojeg vodi hrvatski strateg Jasmin Repeša, je ostvario treću pobjedu u skupini L. Na svom su parketu svladali grčki Panellionios 82-72, a u ovom ogledu nije nastupio Hrvat Hrvoje Perić.

Eurocup, 4. kolo:

skupina I

UNIKS - Hemofarm 90-72

Gran Canaria - Cedevita 86-89

Redoslijed: 1. UNIKS 4-0, 2. Cedevita 2-2, 3. Gran Canaria 1-3, 4. Hemofarm 1-3.

skupina J

Le Mans - Budivelnik 72-77

Göttingen - Aris (srijeda)

Redoslijed: 1. Budivelnik 3-1, 2. Göttingen 2-1 (-1), 3. Le Mans 1-3, 4. Aris 1-2 (-1).

skupina K

Nymburk - Galatasaray 62-77

Estudiantes - Pepsi Caserta 90-80

Redoslijed: 1. Estudiantes 3-1, 2. Pepsi Caserta 3-1, 3. Galatasaray 2-2, 4. Nymburk 0-4.

skupina L

ALBA Berlin - Cajasol 81-95

Benetton - Panellinios 82-72

Redoslijed: 1. Cajasol 4-0, 2. Benetton 3-1, 3. ALBA Berlin 1-3, 4. Panellinios 0-4.