Košarka
Košarka

VIDEO EUROLIGA: Real pobijedio Perasovićev Efes Pilsen tek nakon produžetka

Još su ostale samo dvije momčadi u Top 16 Eurolige koje su i nakon trećeg kola neporažene. U pitanju su dvije španjolske momčadi, Barcelona i madridski Real...

U derbiju večeri, u utakmici skupine G, Real je pobijedio Efes Pilsen 89-86 nakon produžetka. Bio je to prvi poraz za istanbulsku momčad koju vodi hrvatski strateg Velimir Perasović.

Efes Pilsen je, može se reći, propustio pobjedu u ogledu u kojem je većim dijelom i vodio. Tricom Gonluma su petnaest sekundi prije kraja osnovnog dijela vodili 79-76, ali su u zadnjem napadu dopustili tri pokušaja trice domaćina. Prva dva šuta Realovih igrača nisu prošla kroz mrežicu, kao niti treći Rodrigueza, ali je on pucao pod prekršajem.

Rodriguez je pogodio sva tri bacanja i momčadi su igrale dodanih pet minuta. U zadnjem napadu je Efes opet imao šansu. Gubili su 87-86, a Tuncerijev je prodor prošao neslavno, izgubio je loptu i pobjeda je ostala u Madridu.

Za samo 11 minuta na parketu hrvatski košarkaš Ante Tomić je za Real ubacio dva poena uz dva skoka. Imao je šut iz igre 1-4 i 0-2 s linije slobodnih bacanja.

Na drugoj strani je Nikola Vujčić za 20 minuta postigao devet poena uz tri skoka i četiri asistencije. Gađao je 4-8 za dva poena i 1-2 s linije slobodnih bacanja. Najbolji igrač utakmice je bio Clay Tucker iz Reala sa 19 poena, te po četiri skoka i asistencije.

Caja Laboral je zadržala kontakt s vrhom na ljestvici skupine E tako što je u Vitoriji pobijedila Panathinaikos 77-70. San Emeterio sa 21 poenom, te četiri skoka i asistencije je bio najveća enigma Atenjanima, dok je hrvatski centar u redovima domaćih, Stanko Barać, za 17 minuta postigao 4 poena uz dva skoka i jednu asistenciju. Barać je pogodio dva od četiri upućena šuta. Vrlo dobru predstavu je odigrao i bosansko-hercegovački Mirza Teletović koji je ubacio 17 poena za Caju, uz četiri skoka.

U drugom ogledu te skupine Unicaja je došla do premijernog slavlja pobjedom protiv Lietuvos Rytasa u Malagi 98-91. Kompletne zasluge za pobjedu odlaze zbog predstave u zadnjih deset minuta u kojima je domaćin slavio 36-21.

Maccabi je još jednom doslovno razbio svog suparnika u Tel Avivu. Nakon rimske Lottomatice tamo je pala i Union Olimpija upisavši poraz od 37 poena razlike (104-67) u utakmici skupine F.

Hrvatski košarkaš Damir Markota je bio među boljima u redovima Union Olimpije. Za 33 minute na parketu je ubacio 14 poena uz osam skokova i jednu asistenciju. Za dva poena je gađao 3-6, za tri poena 2-5 i imao 2-2 s linije slobodnih bacanja. Jeremy Pargo sa 21 i Lior Eliyahu sa 20 poena su bili prva imena domaće momčadi.

U ovoj skupini je Barcelona lako pobijedila rimsku Lottomaticu u Kataloniji sa 80-56, a prvi strijelac Barçe je bio nekadašnji igrač Cibone Alan Anderson sa 16 poena.

Euroliga Top 16, 3. kolo:

skupina E

Caja Laboral - Panathinaikos 77-70

Unicaja - Lietuvos Rytas 98-91

Redoslijed: 1. Panathinaikos 2-1, 2. Caja Laboral 2-1, 3. Unicaja 1-2, 4. Lietuvos Rytas 1-2.

skupina F

Maccabi - Union Olimpija 104-67

Barcelona - Lottomatica Rim 80-56

Redoslijed: 1. Barcelona 3-0, 2. Maccabi 2-1, 3. Union Olimpija 1-2, 4. Lottomatica 0-3.

skupina G

Real Madrid - Efes Pilsen 89-86, nakon produžetka

Partizan - Montepaschi Siena 58-66

Redoslijed: 1. Real Madrid 3-0, 2. Efes Pilsen 2-1, 3. Montepaschi Siena 1-2, 4. Partizan 0-3