Košarka
Košarka
Drugi poraz na prvenstvu

Hrvatima drugi poraz na SP-u: Kiksali protiv Srbije

Hrvatski U19 reprezentativci upisali su drugi poraz na Svjetskom prvenstvu u Latviji...

Hrvatska reprezentacija do 19 godina upisala je drugi poraz na Svjetskom košarkaškom prvenstvu, a prvi u grupi F drugog kruga natjecanja po skupinama od mladih Srba.

Iako su naši košarkaši ušli s minimalnom prednošću u posljednju četvrtinu (50-48), nisu uspjeli održati vodstvo do kraja utakmice. Odigrali su obrambeno najlošiju četvrtinu utakmice primivši čak 25 poena, te potpisali konačnu kapitulaciju sa 73-68.

Srbi su bolje otvorili utakmicu te su već na kraju prve četvrtine imali pet koševa razlike. Naši su se brzo vratili u igru i dobili drugu dionicu također s pet razlike pa se na odmor otišlo s 31-31.

U nastavku se činilo da bi se Srbija mogla odlijepiti kada je povela 46-41, ali do kraja četvrtine naši rade seriju 9-2 i u posljednju dionicu ulaze s blagom prednošću. Međutim, u posljednjoj četvrtini počelo je curiti u našoj obrani.

Srbima je sve ulazilo dok mi nismo uspijevali parirati u postotku šuta u toj posljednjoj dionici. Imali su Srbi i sedam razlike, ali smo se serijom od 5-0 uspjeli vratiti na samo pola koša zaostatka (65-64) 3 minute prije kraja.

No, Srbi nisu promašivali do kraja i zasluženo su slavili s konačnih 73-68. Našu su reprezentaciju predvodili su Boris Barać sa 18 koševa i Dario Šarić sa 11 poena i 8 skokova, dok je kod Srbije najbolji bio Đorđe Drenovac sa 19 ubačaja.

Hrvatska je osigurala četvrtfinale, ali najvjerojatnije s četvrte pozicije, u kojem se još ni iz aviona ne može nagađati s kime bi mogla igrati s obzirom da je u drugoj skupini situacija toliko zamršena da bi teoretski gotovo svaka momčad mogla biti pobjednik skupine.

Hrvatska posljednju utakmicu po skupinama igra sutra (srijeda) s reprezentacijom SAD-a.

Svjetsko prvenstvo košarkaša, U19, skupina F, 2. kolo:

Hrvatska – Srbija 68-73

Kanada – Egipat 91-71

SAD – Litva (kasnije)

Redoslijed: 1. SAD 8 bodova (4-0), 2. Srbija 8 (3-2), 3. Hrvatska 8 (3-2), 4. Litva 7 (3-1) 5. Kanada 7 (2-3), 6. Egipat 6(1-4)