Košarka
Košarka
Slavili protiv Italije

Hrvatski košarkaši do 16 godina pobjedom startali na EP-u

Hrvatski košarkaši do 16 godina pobjedom protiv Talijana otvorili su Europsko prvenstvo u skupini D, koje se od 28. srpnja do 7. kolovoza odigrava u Češkoj.

Mladi hrvatski košarkaši upisali su pobjedu protiv Italije rezultatom 86-80 uz podosta muke pred kraj utakmice nakon što su u jednom trenutku imali i ogromnih 27 razlike! Prvu dionicu hrvatski su košarkaši odradili bez greške i nakon 10 minuta igre već je bilo 11 razlike u korist Hrvata.

Druga četvrtina odrađena je u istome tonu, a rezultatska razlika u jednom se trenutku bila popela i do 27 razlike (46-19). Naznaka da bi se Talijani mogli razigrati stigla je krajem druge četvrtine kada su u manje od dvije minute ubacili devet poena i smanjili na 18 razlike, te se s rezultatom 51-33 otišlo na predah.

U nastavku su se Talijani mic po mic vraćali i do kraja treće četvrtine uspjeli smanjiti na dostižnih 10 razlike. Hrvatska je održavala tu veliku prednost sve do dvije i pol minute prije kraja utakmice kada Talijani rade seriju 13-4 i 46 sekundi prije kraja dolaze na samo četiri razlike 84-80. Marinelli je promašio polaganje 23 sekunde prije kraja nakon čega je Italija krenula po smanjenje za potpuno egal utakmicu. Di Prampero je promašio tricu, nakon čega je napravio prekršaj na Marinelliju koji je bio siguran sa crte slobodnih bacanja za konačnih 86-80.

Hrvatsku su predvodili Mario Hezonja (18k, 8s,8a,), Paolo Marinelli (20k, 5s, 3a), Karlo Žganec (12k, 12s 3a), Domagoj Bošnjak (15k, 4s, 3a) i Ivan Jukić (13k, 3s). S druge strane kod Talijana najefikasniji je bio Alessandro Maccaferri s 23 koša.

Hrvatska već sutra (petak) igra drugu utakmicu skupine protiv Turske koja je danas bila bolja od Bugarske rezultatom 85-75.