Košarka
Košarka

Kobe Bryant zbog navijača stisnuo zube i zaigrao u Londonu

Aktualni NBA prvaci Los Angeles Lakersi u londonskoj O2 Areni u svojoj prvoj pripremnoj utakmici poraženi su od Minnesota Timberwolvesa s uvjerljivih 111:92.

Poraz na otvaranju pripremnih utakmica nije previše zabrinuo vlasnika 11 naslova NBA prvaka trenera Lakersa Phila Jacksona i njegove zvijezde Bryanta, Gasola, Odoma, Artesta i ostale.
Prvih 6-7 minuta utakmice na parketu je bila šampionska petorka Lakersa predvođena veteranom Derekom Fisherom da bi nakon toga svi igrači dobili priliku pokazati što znaju pa čak i poni čije će se ime teško naći na rosteru tijekom NBA sezone.

Tijekom NBA finala u lipnju bilo je strašno, strašno bolno. No, sada bol u desnom koljenu nije ni približno ista

- Kobe Bryant
Pobjedom u Londonu Minnesota je prekinula niz od čak 11 poraza u nizu protiv Lakersa, ali i nagovijestila da će u novoj sezoni – zahvaljujući prije svega pojačanjima kao što su Michael Beasley, Martel Webster, Luke Ridnour, Nikola Peković i drugi - imati što pokazati.

MVP prošlogodišnjeg finala Kobe Bryant odigrao je samo uvodnih šest minuta (bez ubačaja, šut iz igre 0-3), no zbog problema s desnim koljenom – koje je operirao krajem srpnja - nije se više vraćao na parket.

'Koljeno mi je trenutačno na nekih 60%', rekao je nakon utakmice Bryant dodavši kao je završnicu prošle sezone, dok je čekao operaciju, trpio užasnu i nepodnošljivu bol.
'Tijekom NBA finala u lipnju bilo je strašno, strašno bolno! No, sada bol u desnom koljenu nije ni približno ista'.

U razgovoru s novinarima Bryant je rekao kako je u Londonu odlučio malo zaigrati samo zbog poštovanja prema navijačima, a tako će u četvrtak navečer biti i u Barceloni gdje Lakersi igraju protiv aktualnog Prvaka Europe. Dakle, stisnuo je zube i uljepšao je dan tisućama navijača.

'Biti će ista stvar kao i u Londonu, igrat ću minimalno', rekao je Bryant.

I dok su prepune tribine u O2 Areni čekali show Bryanta & Gasola dočekali su solidne partije veterana. Lamar Odom je ubacio 17 koševa uz 6 skokova, a Derek Fisher je za 15 minuta ubacio 12 poena.

Kod Timberwolvesa najviše su pokazali spomenuta pojačanja, bek-šuter Webster (24 koša) koji je stigao iz Portlanda i krilni-centar Beasley (21 koš).