Košarka
Košarka

Kup kralja: Barcelona obranila titulu usred Madrida

Košarkaši Barcelone su obranili naslov pobjednika španjolskog Kupa kralja. Makar su igrali na gostujućem madridskom parketu, pobijedili su velikog rivala Real sa 68-60...

Neizvjesnost je u ovoj utakmici trajala do sredine treće četvrtine, a tada se Barcelona odvojila na deset poena razlike, ponajprije zahvaljujući dvjema vezanima tricama Erazema Lorbeka (trice je ukupno gađao 3-5), ali i posredstvom odlične igre Alana Andersona (19 poena i četiri skoka) i Bonifacea N'Donga (6 poena i 8 skokova).

Real u završnici nije dočekao pravu priliku da unese dramatiku u utakmicu, pa je od njih ostalo tek dobro prvo poluvrijeme (30-30) u kojem su se uspjeli oduprijeti suparniku koji je zadnjih godina koban za njih baš u svakom ogledu.

Hrvatski košarkaš Ante Tomić je s 12 poena bio prvi strijelac Reala. Igrao je 25 minuta u ovom finalu, a dodao je tome i sedam skokova. Iz igre je Tomić gađao 5-10, dok je s linije slobodnih bacanja ubacio dva od četiri pokušaja.

Za Barcelonu je ovo 22. trijumf u španjolskom Kupu kralja.