Košarka
Košarka
Dallasu olakšan put do titule

LeBron nikada lošiji, nitko ne zna što se s njim događa!

LeBron James potpuno je podbacio u NBA finalu, a u četvrtoj utakmici odigrao je najlošiju play-off utakmicu u karijeri.

Što se događa s LeBronom Jamesom koji je do velikog NBA finala protiv Dallasa izgledao sjajno na terenu? Podsjećamo, u konferencijskom finalu protiv Chicago Bullsa James je na pet utakmica imao prosjek od 25,8 koševa, 7,8 asistencija i 6,6 skokova. Posebno je učinkovit bio u ključnim trenucima utakmice kada je preuzeo odgovornost na sebe.

No, u NBA finalu to nije pravi LeBron, a što je tome razlog zna samo on. U prve četiri utakmice ubacivao je redom 24, 20, 17 i 8 što dovoljno govori kako je svakom novom utakmicom bio sve lošiji. Ako tome dodamo kako je u posljednjim četvrtinama tih utakmica u rubrici koševi imao 5,2, 2 i 0 onda je sve jasno. Potpuno je podbacio.

„Moram napraviti bolji posao kako bih nametljiviji napadački. Imam povjerenja u svoje mogućnosti, samo je stvar u tome da sada čekam da izađem na parket i uništim ih“, rekao je James nakon četvrte utakmice na kojoj je iz igre šutirao 3-11 uz napomenu kako je u zadnjih 12 minuta (bio je cijelo vrijeme na parketu) na koš uputio samo jedan šut.

Njegov učinak od 8 koševa najslabiji je u play-offu u svih njegovih 90 utakmica (na svim prijašnjim ubacio je dvoznamenkasti broj koševa). Uz to je prekinuo i niz od 433 uzastopne utakmice u sezoni i play-offu s dvoznamenkastim brojem koševa.

Ako LeBron nastavi s ovako lošim igrama Dallasu će put do titule prvaka biti olakšan pogotovo iz razloga jer u prve četiri utakmice Nowitzki, Terry, Kidd i društvo nisu odigrali onako kako znaju. Kada igrače Miamija krene šut loše se piše LeBronu i društvu…

LeBron James u 4. četvrtini (NBA finale)