Košarka
Košarka
Nisu bili pravi

Mladi košarkaši bez Šarića i Katića kiksali protiv totalnog autsajdera na SP-u!

Neugodanporaz, upisala je hrvatska košarkaška reprezentacija do 19 godina na Svjetskom prvenstvu u Latviji...

U trećem kolu skupine C, koja se igra u Liepaji, igrači Dražena Brajkovića izgubili su od Južne Koreje 75-71. Totalni autsajder, koji je u prvim dvama kolima teško gubio od Kanađana i Litavaca, došao je time do iznenađujuće pobjede. Hrvatskoj, koja je pak pobjedama nad Litvom i Kanadom najavila kandidaturu za medalju, ovaj poraz neće gotovo sigurno ništa značiti, jer će u drugu fazu natjecanja po skupinama prenijeti dvije pobjede protiv prvih rivala.

Izbornik Brajković odmorio je trojicu stožernih igrača. U igru uopće nisu ulazili Toni Katić, Marko Ramljak i Dario Šarić.
Premda su trebali dobiti i bez nositelja igre, mladi Hrvati katastrofalno su šutirali za tri poena (4-25, 16%), što ih je na koncu i najviše koštalo poraza. Najveći su si zaostatak stvorili u drugoj četvrtini, koju su izgubili 24-11, tako da su Korejci na poluvremenu imali 43-32.

Na uobičajenoj je razini ponovno bio centar Širokog Boris Barać, koji je ubacio 23 koša uz sedam skokova. Kroz turnir je zasad 19-godišnji Mostarac na prosjeku od 20-ak koševa.
Uz njega je pod košem u odnosu na prosječno dosta niže Korejce (omjer skokova 43-26) dominirao i krilni centar Cibone Stipe Krstanović s 19 koševa i 16 skokova.
Mario Hezonja dodao je deset koševa uz četiri skoka.

Unatoč porazu, hrvatski su košarkaši završili natjecanje u C-skupini na prvom mjestu. Naime, Litva je deklasirala Kanadu 111-68, te će u drugu fazu natjecanja po skupinama prenijeti dvije pobjede.

Sljedeću utakmicu hrvatska reprezentacija igra u ponedjeljak u Rigi protiv Egipta. Nakon toga slijede najteža iskušenja: u utorak Srbija, a u srijedu Sjedinjene Američke Države, dosad jedina neporažena momčad na turniru.

Svjetsko prvenstvo košarkaša, U19, skupina C, 3. kolo:

Južna Koreja - Hrvatska 75 -71 (19-21, 24-11, 14-19, 18-20)
Redoslijed: 1. Hrvatska 5 bodova (2-1), 2. Južna Koreja 4 (1-2), 3. Litva 3 (1-1), 4. Kanada (1-1).