Košarka
Košarka

VIDEO NBA: Boston i dalje bez poraza protiv Miamija!

Treći put su se dvije najbolje momčadi Istočne konferencije sastale ove sezone i treći put je završilo - pobjedom Bostona...

Ovom prilikom su aktualni doprvaci slavili kao domaćini 85-82 i sada obje momčadi imaju po 39 pobjeda. Razlika je što Boston ima jedan poraz manje (14-15).

Poraz je Miamiju ujedno zaustavio pobjedničku seriju od osam pobjeda. Boston je, pak, prije ove utakmice bio u laganoj krizi, pa su tako imali tri poraza (Dallas, Charlotte i LA Lakers) u posljednje četiri utakmice.

Može se reći da je mogući uspjeh Miamija u rukama imao LeBron James. Osamnaest sekundi prije kraja je stao na liniju slobodnih bacanja, pri rezultatu 83-81. No, pogodio je samo jedno bacanje, dok je na drugoj strani Glen Davis pogodio oba za 85-82. Tricu za produžetak, dvije sekunde prije kraja, za Miami nije pogodio Mike Miller.

Od ranijih dijelova utakmice treba spomenuti eksploziju Bostona u trećoj četvrtini, koju su okončali sa čak 35-18, no u zadnjih 12 minuta je, pak, stao Bostonov napad (zabili su samo 11 poena), pa je Miami dobio priliku za potpuni preokret, do kojeg ipak nije došao.

Boston 85
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
M. Miller 24:33 0-0 1-5 2-3 9 1 5

S 19 poena, sedam skokova i tri dodavanja je Boston predvodio Kevin Garnett, no svakako je vrijedan učinak Rajona Ronda koji je ostvario "triple-double" s 11 poena i po 10 skokova i asistencija. No, Boston je posebno dominirao na centarskim pozicijama, pa je tako Davis postigao 16, a Perkins 15 poena.

Kod Miamija su najbolji bili LeBron James sa 22 poena, te po sedam skokova i asistencija, dok je Chris Bosh dodao 24 poena uz 10 skokova.

NBA liga, nedjelja:

Boston - Miami 85-82 (Rondo 11p, 10s, 10a, Garnett 19p, 7s, 3a / James 22p, 7s, 7a)