Košarka
Košarka

NLB: Cedevita preokretom do pobjede u Vršcu

Nakon poraza u Eurocupu prije dva dana, momčad iz Podsuseda nije dugo trebala čekati da se osveti Hemofarmu...

Košarkaši Cedevite ostvarili su vrijednu pobjedu u 18. kolu regionalne lige pobijedivši Hemofarm u Vršcu 81:76. Treća je to gostujuća pobjeda zagrebačke momčadi u NLB ligi ove sezone, te prva kod srbijanskih klubova.

Iako ovaj put nije odigrao senzacionalnu utakmicu, za pobjedu sastava Ace Petrovića, koji nije bio na klupi zbog jedne utakmice suspenzije, opet je bio najzaslužniji izvrsni američki razigravač Dontaye Draper. Najprije u 37. minuti doveo goste do prvog vodstva nakon 11:9 u petoj minuti pogodivši polaganje za 69:67. U 39. je minuti ubacio potom tricu za Cedevitino vodstvo od +4 (75:71), nakon čega se domaći košarkaši više nisu uspjeli vratiti.

Cedeviti, koja je u srijedu na istom mjestu od istog suparnika izgubila sraz prvog kola Top 16 skupine Eurocupa, uspjelo je bolje odigrati drugo poluvrijeme. Nakon 20 minuta igre bilo je 45:36 za Vrščane, koji su najveću prednost (53:39) imali u 25. minuti dvoboja.

Deseto slavlje Cedevite

Zagrepčani su treću četvrtinu velikim obratom ipak završili na nuli (56:56), ali su potom u uvodnim dvjema minutama posljedje dopustili domaćima seriju 7-0 za 63:56. Nakon novog izjednačenja (65:65), sa spomenutim košem Drapera za vodstvo 69:67 Cedevita više nije bila u minusu.

Corsley Edwards bio je najbolji strijelac u redovima pobjednika s 24 koša. Vedran Vukušić doao je 12 koševa uz pet skokova, a Dontaye Draper 11 koševa uz šest asistencija.

Domaće je s 18 koševa i devet skokova predvodio Boris Savović.

Deseta je ovo pobjeda Cedevite u 18 utakmica regionalnog natjecanja. Za kraj treba još spomenuti kako je ovo druga utakmica koju je na klupi Cedevite odlično odradio Petrovićev pomoćnik Ivan Rudež koji ima dvije uzastopne pobjede. S druge strane, Petrović je prije suspenzije imao negativnu seriju 0-4.

NLB liga, 18. kolo:

Hemofarm – Cedevita 76-81

Redoslijed: 1. Olimpija 11-6 (-1), 2. Cedevita 10-8, 3. Partizan 10-7 (-1), 4. Budućnost 10-7 (-1), 5. Krka 10-7 (-1), 6. Zagreb 10-7 (-1), ... 11. Cibona 8-9 (-1), ... 13. Zadar 5-12 (-1),...