Košarka
Košarka

Raspad sistema: Katastrofa Cibone u Litvi!

Košarkaši Cibone nastavljaju svoj gubitnički hod u Euroligi, pa su tako u 5. kolu skupine C upisali i peti poraz. I teško je poraz odzvonio, Lietuvos Rytas je pobijedio 90-62...

Prije početka natjecanja Lietuvos Rytas i Cholet su okarakterizirani kao jedini klubovi u skupini s kojima se Cibona može nositi. No, prošlog je tjedna francuski Cholet slavio prilično uvjerljivo u Zagrebu, a ove srijede Cibona nije imala nikakve šanse kod litavskoga prvaka, koji je tako protiv hrvatske momčadi došao do premijernog slavlja u ovosezonskom ciklusu Eurolige.

Donekle se ravnopravnom Cibona pokazala tek u drugoj četvrtini koju je i dobila 19-17, ali bilo je tih 10 minuta premalo da se Litvu napusti časna obraza. Primjerice, u trećoj dionici je hrvatska momčad potpuno stala, pa je upisala minus od 14 poena u tom periodu (23-9).

Zabilježimo i da je za Lietuvos Rytas debitirao nekada najbolji organizator igre u Europi - Šarunas Jasikevičius. No, on nije bio Cibonin problem, odigrao je samo pet minuta bez poena.

Najbolji su kod pobjednika bili Khalid El-Amin sa 19 poena i pet asistencija, dok je Gecevičius dodao 17 poena. Kod Cibone je tradicionalno strijelce predvodio Bojan Bogdanović sa 19 poena, dok je Goran Vrbanc dodao 15.

Euroliga, 5. kolo, skupina C:

Lietuvos Rytas - Cibona 90-62

Montepaschi Siena - Barcelona (kasnije)

Cholet - Fenerbahçe (kasnije)

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 4-0 (-1), 2. Barcelona 3-1 (-1), 3. Montepaschi Siena 3-1 (-1), 4. Cholet 2-2 (-1), 5. Lietuvos Rtas 1-4, 6. Cibona 0-5.