Košarka
nba

Šarić se vratio u momčad i pobijedio MVP-a Jokića, Phoenix ima veliku prednost u doigravanju

Treća utakmica igra se u petak u Denveru.

Phoenix Suns Darija Šarića sinoć su lako u drugoj utakmici polufinala Zapadne konferencije sa 123:98 svladali Denver Nuggetse i poveli 2:0 u seriji.

Chris Paul zabio je 17 koševa i podijelio 15 asistencija za Phoenix, koji je pobijedio u pet utakmica posezone zaredom. Devin Booker bio je najbolji strijelac pobjedničke momčadi s 18 koševa i 10 skokova, a Dario Šarić odigrao je 16:15 minuta i uz šut iz igre 3/6 (za trice 2/3) ubacio osam koševa te tome pridodao četiri skoka i jednu asistenciju.

Kod Denvera je novopečeni MVP lige Nikola Jokić zabio 24 koša uz 13 skokova i šest asistencija iako je cijelu zadnju četvrtinu proveo na klupi.

Phoenix je na poluvremenu vodio 52:42, a onda je u prve dvije minute treće četvrtine napravio seriju 10:1 i povećao vodstvo na 19 koševa. Do kraja treće četvrtine Phoenix je vodio i s 22 koša i Denver mu se nijednom do kraja utakmice nije približio.