Košarka
Košarka

Cedevita svladala Benetton u infarktnoj završnici!

Košarkaši Cedevite osvojili su treće mjesto u Eurokupu nakon drame u dvoboju protiv Benettona...

Košarkaši Cedevite pobjednički su završili svoju europsku sezonu. Nakon ispadanja u polufinalu Final Four turnira u Trevisu protiv ruskog Uniksa, Petrovićeva momčad svladala je u borbi za treće mjesto domaću momčad Benetton koju vodi naš stručnjak Jasmin Repeša.

Bila je to jedna ne pretjerano kvalitetna utakmica u kojoj je Cedevita bila na samo šest pogodaka u prvoj četvrtini, ali ni talijanska momčad nije briljirala. U nekoliko navrata otišao je Benetton na +7 (28:21), no naša se momčad vratila u utakmicu i ušla u uzbudljivu završnicu posljednje četvrtine.

Činilo se da je sve gotovo kada je Wright pogodio tricu za 58:54 samo 13 sekundi do kraja, no brzo je uzvratio Bulleri i Benetton je došao do minimalnog zaostatka. Draper je zatim promašio oba bacanja, no Edwards je doskočio za Cedevitu i zabio jedno bacanje za 59:57.

U posljednjem napadu Marković je pucao tricu za Benetton i promašio pa je pobjeda pripala hrvatskoj momčadi.

Benetton 57
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
H. Kovacevic 00:00 0-0 0-0 0-0 0 0 0

U pobjedničkoj je momčadi Edwards bio najbolji pojedinac sa 16 koševa i devet skokova, dok je Draper ubacio deset koševa uz devet skokova, četiri asistencije, dvije ukradene i pet izgubljenih lopti. S devet koševa i sedam skokova pobjedi je pridonio Vedran Vukušić.

Greg Brunner (10k, 11s) i Donatas Motiejunas (10k, 8s) bili su najbolji u redovima poraženog sastava, za koji je Hrvoje Perić u 27 minuta na parketu participirao s četiri koša (1-8 šut za dva poena), sedam skokova, četiri asistencije, dvije osvojene i četiri izgubljene lopte.

Cedevita je tako postala treća momčad Eurokupa, a do kraja sezone ju čeka velika borba za Zagrebom za titulu prvaka Hrvatske i mjesto u Euroligi sljedeće sezone.

Tijek utakmice:

Kraj - nakon gotovo 40 minuta slabe košarke gledali smo uzbudljivu završnicu u Trevisu u kojoj je na kraju slavila Cedevita!

59:57 -Draper promašuje oba bacanja, Edwards doskače, dobiva prekršaj i zabija jedno. Marković na drugoj strani puca u zadnjim sekundama i promašuje tricu, pobjeda Cedevite!

58:57 - Bulleri pogađa tricu 11 sekundi do kraja, nije gotovo

58:54 - Brunner je izgubio loptu, Wright pogađa tricu 13 sekundi do kraja, Cedevita je pred pobjedom!

55:54 - Draper pogađa oba bacanja, 45 sekundi je do kraja

53:52 - Edwards doveo Cedevitu u vodstvo, dvije minute do raja, Talijani uzvratili, Vukušić zabio za prednost minutu i 15 prije kraja!

21:28 - ništa od Cedevite na početku treće četvrtine

Poluvrijeme - vrlo loša košarka, puno promašaja i malo smislenih akcija, no Cedevita u drugom dijelu može doći do vrijedne pobjede i trećeg mjesta u Eurokupu

21:23 - Rudež se diže i pogađa u zadnjim sekundama prvog dijela

19:23 - Marković za Nicevića, laki koš za Benetton

18:19 - Baždarić pogađa važnu tricu minutu i pol prije poluvremena

15:19 - Cazzolato pogađa tricu za Benetton

13:14 - prva trica na utakmici, Troha je zabio

10:14 - Draper je konačno uspio izvesti jedan prodor i položiti

Kraj prve četvrtine - očajna košarka u Trevisu, Cedevita zabila tek dva koša iz igre u prvih 10 minuta. Domaći nešto bolji, ali nikako ne djeluju nepobjedivo

6:12 - Benetton se uspio malo odvojiti iako i Repešina momčad igra očajno

6:8 - Edwards zabija iz igre, tek drugi takav koš Cedevite u osmoj minuti

3:8 - Rudež promašio zakucavanje, domaći odmah kažnjavaju

3:4 - Brunner dovodi Benetton u vodstvo

3:0 - Vukušić pogađa uz dodatno bacanje!

Acina Cedevita i Repešin Benetton izgubili su u polufinalu Eurokupa i ostaje im borba za treće mjesto u ovom prestižnom natjecanju...

Za razliku od polufinalne utakmice navijačima Cedevite ovaj puta su strogi policajci i organizatori dali da unesu na tribine limenu glazbu koja je stvorila pravu nogometnu atmosferu. Ovako nešto viđa se samo na sveučilišnim Final Four turnirima.