Košarka
Košarka

Cedevita s 9 pogotka prednosti ide na uzvrat u Španjolsku

Cedevita je slavila u prvoj utakmici četvrtfinala Eurocupa.

U momčadi Cedevite najefikasniji je bio Rudež koji je postigao 21 koš. Draper je dodao 20 s 5 asistencija i 4 koša. Dvoznamenkasti su bili i Baždarić (14) te Vukušić (10). Jedan od junaka utakmice, Tomislav petrović, postigao je 6 koševa, ali imao i 8 skokova. Kod gostiju najbolji Caner-Menley s 19 koševa.

Gotovo je! 90-81 je pobjedila Cedevita. Sjajna pobjeda momčadi iz Sutinskih vrela. Da nije bilo lošeg otvaranja utakmice, pobjeda bi bila i veća, ali dojam je kako je Cedevita bolja momčad od Estudiantesa i da je plasman na Final Four realan.

Sjajan ulaz Drapera minutu prije kraja. 88-79 za Cedevitu. Draženov dom je pun, a iako nije pretjerano bučno, atmosfera je odlična. Cedevita se treba obraniti da bi otišli u Španjolsku sa što većom prednosti.

Tomislav Petrović je dvije minute do kraja izašao s pet osobnih, a publika ga je nagradila pljeskom. Prije izlaska je zabio tricu.

Baždarić je pogriješio u napadu. Španjolci su još smanjili prednost Cedevite na 6 razlike.

Španjolci igraju tako da loptu spuštaju na igrača kojeg ćuva Rudež. Najbolji igrač Cedevite se čuva jer ima 4 osobne pogreške. Tri i pol minute do kraja Cedevita ima osam razlike.

Igra se koš za koš. Wright je imao sjajno polaganje, a nije mu priznato još jedno iako je vilo vidljivo da je jedan igrač Estudiantesa loptu izvadio iz obruča. Petrović sjajan u obrambenom skoku. 80-70 za Cedevitu.

Počelo je posljednjih 10 minuta. I dalje Cedevita igra koncentrirano, ali vidljiv je pad energije. Španjolci su smanjili prednost na 10 koševa razlike. 78-68. U igri je i bivši NBA igrač, Čeh Jiri Welsh. Naravno, igra za Estudiantes, ali nije u sjajnoj formi ove sezone.

Sjajna treća četvrtina Cedevite! Petrović je odigrao dobro u obrani, a napadu se priključio Baždarić uz solidne Vukušića i Drapera. Trenutno je 76-61. Velika je to prednost koju treba održati do kraja utakmice i Final Four se smješi momčadi iz Sutinskih vrela.

Estudiantes je ostao bez jednog svojeg igrača. Hernan Jasen je već dobio pet osobnih pogrešaka.

Španjolci se raspadaju. Sada je samo na Cedeviti da odigra koncentrirano do kraja. Sada je +16 za Cedevitu, a u 15. minuti utakmice je bilo isto toliko razlike za goste.

Petrović i Draper su odigrali odlično u obrani na bekovskim pozicijama. Prije svega, zatvorili su dodavanja prema centrima Estudiantesa. Petrović se priključio i u napadu. 69-56 za Cedevitu!

Trica Drapera i Cedevita vodi 10 razlike. Španjolci traže time-out. Odigrano je 5 minuta u trećoj četvrtini.

Vukušić se priključio napadački, a Petrović u obrani. 61-54 je rezultat za Zagrepčane.

Šest razlike za Cedevitu! Španjolci izgledaju jako loše u drugom poluvremenu. 10-2 je za domaćine u ovom razdoblju.

Baždarić je napokon pogodio! Samo 51-50 za Španjolce. Draper je nakon toga imao slobodna bacanja i doveo Cedevitu u vodstvo. 52-51!!!

Počela je treća četvrtina, Vukušić je promašio prva dva napada. Prema izvještajima, u dvorani je preko 5 tisuća gledatelja.

U prvih 20 minuta najefikasniji igrač na terenu bio je Damjan Rudež s 17 pogodaka. Za Cedevitu su koševe postigli i Draper (12), Vukušić (6), Troha (4), Princ (4), Wright (2) i Kaštropil (2). Kapetan Marino Baždarić u prvih 20 minuta nije postigao niti jedan koš, a ima šut 0-5. Kod gostiju najefikasniji je Caner-Medley s 14 koševa.

Poluvrijeme je završilo rezultatom 49-47 . Estudiantes je bolje krenuo u utakmicu, ali vidljivo je bilo kako Španjolci nisu pretjerano kvalitetna momčad. Dojam je kako bi Cedevita sa Žižićem i Edwardsom lako pobjedila.

Rudež je najbolji igrač Cevedite. Postigao je 17 koševa. Nakon posljednjeg gosti su tražili novu minutu predaha. Dvije minute prije kraja je 47-42 za Estudiantes.

Cedevita je napravila seriju od 13-2 i trenutno je samo +5 za Španjolce.

Estudiantes ne igra najbolje u napadu bez obzira na 45 koševa. Rudež je zabio tricu za 45-38. Sada treba odigrati obranu do kraja poluvremena.

Ipak su se uspjele povezati dvije trice. Prvo Troha, a onda Princ. Osim toga, Troha je izborio i prekršaj u napadu. Princ je položio loptu za 45-35. Španjolci odmah traže time-out.

Čim se lopta spusti ispod koša Cedevite, rezultat je jasan - Zagrepčani to mogu samo faulirati. Estudiantes je otišao na +16 (43-27).

Cedevita inzistira na tricama, a Princ je promašio cijeli koš. Takozvani 'air-ball'. Trener Petrović izgleda nervozno.

Kako je prva četvrtina završila, tako je druga počela. Cedevita nekoncentrirana u napada, a Španjolci koriste svoju visinu. Ipak, dojam je kako bi neka serija mogla odvesti utakmicu u Cedevitinu korist. Španjolci nisu pokazali previše. Rezultat je, inače, 38-23 u 13. minuti. Baždarić ne može ništa pogoditi.

U prvih 10 minuta Caner-Medley je postigao 12 koševa za Španjolce, kod domaćina jedine pogotke su postigli Draper (10), Rudež (9) i Kaštropil (2).

Prva četvrtina je završila prekršajem Rudeža u posljednjoj sekundi četvrtine. Caner-Medley je iskoristio oba bacanja, a rezultat je 33-21 za Estudiantes.

Španjolci su se koncentrirali. Već u prvoj četvrtini došli su do dvoznamenkaste prednosti. 27-16 je rezultat.

U igru je umjesto Vukušića ušao Kaštropil, jedini pravi centar u redovima Cedevite. Momčad iz Sutinskih vrela nije koncentrirana u napadu i ne igra smislene akcije, a sreća je da i Španjolci griješe. Ipak, rezultat je 21-14 za Estudiantes dvije minute prije kraja četvrtine.

Pozvana je i prva minuta odmora. Rezultat je 19-14 za goste.

Španjolce je krenuo šut. Poveli su sa 17-12 u 6. minuti utakmice.

Vidljivo je kako će Estudiantes pokušavati iskoristiti činjenicu kako je Cedevita slaba pod obručima. Čak se i bek Granger spustio 'leđima prema kođu' i izborio koš i prekršaj. S druge strane domaćini pokušavaju s tricama. Nakon 4 minute rezultat je 10-10. Španjolci su izgubili nekoliko lopti u napadu.

Odlično je u utakmicu krenuo Draper koji je postigao prvih pet koševa na utakmici, a i Rudež je dao tricu. Nakon dvije minute je 8-3 za Cedevitu.

Cedevita je počela u najavljenoj petorci: Draper, Wright, Baždarić, Rudež i Vukušić. Gosti su krenuli s petorkom Granger, Ellis, Sanchez, Asselin, Canner-Medley.

U KC Dražen Petrović s početkom u 18 sati igra se prva utakmica četvrtfinala Eurokupa. Cedevita do Final Foura pokušava doći preko španjolskog Estudiantesa. Oko 4 tisuće gledatelja došlo je navijati za Cedevitu u utakmici sezone.