Košarka
Košarka
Nikad viđeno

Veterani Dallasa kaznili bahaćenje zvijezda Miami Heata!

Nevjerojatan preokret napravili su igrači Dallas Mavericksa za pobjedu u drugoj utakmici NBA finala nad Miami Heatom.

Igrači Miamija su točno 7 minuta i 15 sekundi prije kraja utakmice vodili s 88-73 i izgledalo je kao da će povesti s 2-0 u seriji. No, tada je krenula serija Mavericksa koji su do kraja postigli 22, a primili samo 5 koševa. Treba reći kako je Miami postigao samo jedan ubačaj iz igre, i to tricu Maria Chalmersa, a preostala dva koša postigao je LeBron James nakon i više nego sumnjivog prekršaja kojom je zaustavljena 8-0 serija Dallasa. No, Mavericksi su pokazali svoj veteranski mentalitet i izjednačili seriju na 1-1.

Sve je počelo kada je Dwyane Wade postigao tricu za +15. Publika je već počela slaviti pobjedu, a igrači Dallasa su Wadeu zamjerili kako je paradirao pred njihovom klupom. Najglasniji u protestima je bio Jason Terry, no James je branio svojeg suigrača. "Uopće nije bilo nikakve proslave u tom trenutku. I ja i svi smo bili uzbuđeni nakon što je Wade postigao veliki koš i odveo nas na +15“, rekao je James nakon utakmice američkim novinarima.

Seriju Dallasa otvorio je upravo Terry koji je postigao 6 koševa zaredom, a završio ju je Dirk Nowitzki koji je ubacio 9 posljednjih koševa uključujući tricu 26 sekundi prije kraja utakmice i pobjednički koš kojeg je Nijemac postigao preko Chrisa Bosha. Nowitzki je utakmicu završio s 24 koša, 11 skokova i 4 asistencije.

"Mi smo veteranska momčad i ne uzbuđujemo se previše kada igramo dobro niti padamo u depresiju kada smo u lošoj seriji. Ovo je definitivno bio veliki povratak za nas. Mi se nikada ne predajemo“, komentirao je Nowitzki nakon utakmice koji je igrao s ozlijeđenim prstom lijeve ruke.

Inače, Miami je krajem druge i početkom treće četvrtine napravio veliki preokret. Dallas je vodio 9 razlike tri minute prije kraja druge da bi u istom trenutku u trećoj četvrtini Miami bio u prednosti od 10 razlike. Sve je tada izgledalo da će Heat povesti s 2-0, ali serija je sada izjednačena s time da se sada utakmice sele u Dallas. Tamo će se igrati sljedeće tri utakmice velikog finala.