Košarka
Košarka

VIDEO Finale Zapada: Oklahoma slavila u Dallasu i izjednačila

Košarkaši Oklahoma City Thundera izjednačili su omjer u finalu Zapadne konferencije NBA lige protiv Dallas Mavericksa na 1-1 nakon gostujuće pobjede 106-100...

Kevin Durant s 24 koša (14 u prvoj četvrtini), James Harden s 23 i Russell Westbrook s 18 predvodili su Oklahomu do trijumfa, a na kraju je presudila posljednja četvrtina u kojoj su gosti imali 65% šuta iz igre (11-17). Oklahoma je nakon skok-šuta Hardena okončala seriju 14-5 kojom je došla do prednosti od 10 koševa tri minute i 15 sekundi prije kraja (102-92), a tu prednost igrači Thundera nisu ispustili.

Harden je 10 od svoja 23 koša zabio u posljednjoj dionici igre, a u ovom susretu klupa Thundera je potpuno nadigrala domaćine. Naime, nakon što su Dallasove rezerve u prvom susretu serije bile uspješnije 53-22, u ovoj utakmici klupa Oklahoma Cityja bila je bolja 50-29. Uz sjajan učinak Hardena, 13 koševa je ubacio Eric Maynor, osam Daequan Cook, a Nick Collison šest.

U redovima Dallasa najefikasniji je bio Dirk Nowitzki s 29 koševa, od čega je 16 ubacio u posljednjoj četvrtini. Uspjela je obrana Thundera odigrati puno agresivniju obranu na Nijemcu u usporedbi sa prvim susretom kada je ubacio 48 koševa. Također, gosti su to uspjeli učiniti ne radeći puno prekršaja, pa je Nowitzki izlazio na liniju slobodnih bacanja tek deset puta (pogodio devet, prekinuta serija od 39 uzastopnih pogođenih slobodnih bacanja u doigravanju, op.a.), za razliku od prvog susreta kada je to činio 24 puta.

Tyson Chandler ubacio je 15 koševa uz 13 skokova za poraženi sastav, a Jason Kidd dodao je 13 koševa uz 7 asistencija, 5 skokova i pet ukradenih lopti.

Treća utakmica serije na rasporedu je u subotu u Oklahoma City Areni.

NBA doigravanje, konferencijski finale:

Zapadna konferencija
Dallas – Oklahoma City 100-106 (Nowitzki 29k, Chandler 15k, 13s / Durant 24k, Harden 23k, 7s)
(serija je izjednačena na 1-1)